Long Story Short Film Festival” to pierwszy w historii Dolnego Śląska festiwal filmowy, który w całości odbędzie się online. Dostęp do wszystkich prezentowanych filmów będzie bezpłatny.

Dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego Jarosław Perduta poinformował, że do konkursu zgłoszono ponad 170 propozycji z całego kraju, w tym ponad 100 filmów fabularnych, kilkadziesiąt animacji i dokumentów. „Wśród nich są zarówno dzieła uznanych filmowców, jak i młodych twórców, którzy są na początku swojej artystycznej drogi. 10 maja zakończymy etap selekcji i ogłosimy oficjalny program festiwalu” – powiedział.

Reklama

Festiwal tworzyć będą dwie główne sekcje: „Konkurs” i „Panorama”. W sekcji konkursowej widzowie obejrzą filmy wyselekcjonowane z nadesłanych zgłoszeń. Z kolei w ramach sekcji „Panorama” zaprezentowane zostaną filmy krótkometrażowe znanych i cenionych twórców, m.in. Agnieszki Smoczyńskiej i Jana Komasy.

W sekcji konkursowej pokazanych zostanie kilkadziesiąt tytułów „Selekcja będzie bardzo trudna. Zgłoszone propozycje to w zdecydowanej większości oryginalne i dobrze zrealizowane produkcje, często ze znakomitą obsadą. Lista znanych aktorów, których można podziwiać w festiwalowych propozycjach jest dość długa, można na niej znaleźć m.in. Emilię Krakowską, Olgę Bołądź, Dorotę Pomykałę, Ewę Skibińską, Pawła Deląga, Roberta Gonerę i Bartosza Porczyka” – mówił dyrektor DCF.

Reklama

Filmowcy powalczą o nagrody - statuetki Salamandry i czeki na 3 tys. zł w trzech konkursowych kategoriach: fabuła, dokument i animacja. Organizatorzy przewidzieli też nagrodę publiczności oraz nagrodę dziennikarzy.