Reżysera żegnają artyści, dziennikarze i politycy. Pojawili się m.in. Monika Olejnik, Daniel Olbrychski, Ryszard Kalisz, Emilia Krakowska, czy Grażyna Torbicka.

Reklama

Podczas uroczystości Jerzy Gruza zostanie odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, przez prezydenckiego doradcę, Tadeusz Deszkiewicz.

Po mszy nastąpi przejazd na cmentarz Powązki Wojskowe.

O godzinie 13.00 spod bramy głównej cmentarza wyruszy kondukt pogrzebowy do grobu w Alei Zasłużonych.

Jerzy Gruza zostanie pochowany w Warszawie. Msza pogrzebowa rozpoczęła się o godzinie 11:00 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie.

"Pogrzeb śp. JERZEGO GRUZY odbędzie się w piątek 21 lutego. Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godzinie 11.00 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie. Po mszy przejazd na cmentarz Powązki Wojskowe (ul. Powązkowska 43/45). O godzinie 13.00 spod bramy głównej cmentarza wyruszy kondukt pogrzebowy do grobu w Alei Zasłużonych" - poinformował aktor i krytyk teatralny, Wiesław Kowalski.

Jerzy Gruza urodził się 4 kwietnia 1932 roku w Warszawie. Po ukończeniu Wydziału Reżyserii łódzkiej PWSFTViT związał się z Telewizją Polską, gdzie w latach 1955-83 tworzył programy muzyczne i rozrywkowe (m.in. we współpracy z Bogumiłem Kobielą i Jackiem Federowiczem – "Poznajmy się”, "Małżeństwo doskonałe”) oraz reżyserował spektakle Teatru TV.

Od 1983 do 1991 był dyrektorem Teatru Muzycznego w Gdyni. Był twórcą niezwykle popularnych filmów i seriali: "Dzięcioł", "Przeprowadzka”, "Alicja", "Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy”, "Wojna domowa”, "Czterdziestolatek”, "Motylem jestem, czyli romans czterdziestolatka”, "Alicja”, "Pierścień i róża”, "Czterdziestolatek. 20 lat później”, "Gosia i Małgosia”