Córka Melanie Griffith i Dona Johnsona, pasierbica Antonio Banderasa – od najmłodszych lat skazana była na sukces. Dakota Johnson z młodej celebrytki i modelki stała się jedną z najciekawszych aktorek młodego pokolenia. Świat poznał ją jako Anastasię Steele z ekranizacji bestsellerowej powieści E.L. James, ale uznanie krytyków zdobyła rolami u Luci Guadagnino, czy w „Źle się dzieje w El Royale”. Swoją najnowszą rolą u boku Shii LaBeoufa w komedii „Sokół z masłem orzechowym” (w kinach od 3 stycznia) podbiła serca zarówno widzów jak i krytyków.

Reklama

Urodzona w świecie show–biznesu Dakota Johnson, jako córka Dona Johnsona i Melanie Griffith od początku skazana była na karierę w branży filmowej. Już w dzieciństwie często bywała na salonach dzięki czemu szybko została młodą celebrytką, otrzymując m.in nagrodę Miss Złotych Globów w 2006 roku. Szybko okazało się, że źródłem jej sukcesu jest nie tylko dobre urodzenie, ale przede wszystkim świetny warsztat aktorski, który docenili m.in Luca Guadanigno, u którego zagrała dwie doskonałe role u boku Tildy Swinton, w filmach „Nienasyceni” i „Suspiria”. Popularność przyniósł jej też związek z Chrisem Martinem, wokalistą zespołu Coldplay, z którym okrzyknięci zostali jedną z najgorętszych par show–biznesu.

Uwielbiana przez publiczność za rolę w kasowym hicie „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, nagrodzona została kryształową statuetką People’s Choice. W tym samym roku nominowana była także do nagrody Bafta w kategorii Największa Aktorska Nadzieja Kina. Tym razem Dakota Johnson podbija serca widzów w filmie „Sokół z masłem orzechowym” wcielając się w rolę uroczej Eleanor, która poszukując swojego podopiecznego Zacka, poznaje smak prawdziwej przyjaźni i przygody u wybrzeży Karoliny Północnej. Na ekranie towarzyszą jej świetny Shia LaBeouf, znany łobuz Hollywood, oraz Zack Gottsagen, którego debiut doceniło Hollywood Critics Association przyznając mu Newcomer Award.

Reklama

Zak jest wyjątkowym chłopakiem i zrobi wszystko, by spełnić swoje niezwykłe marzenie – chce podbić świat amerykańskiego wrestlingu. Na swojej drodze przypadkiem spotyka Tylera, drobnego złodziejaszka o wielkim sercu, który decyduje się mu pomóc.

To czarująca komedia z Dakotą Johnson, Shią LaBeoufem i Zackiem Gottsagenem, która podbiła serca amerykańskich widzów i krytyków, zdobywając nagrody i wyróżnienia na festiwalach filmowych na całym świecie, w tym Nagrodę Publiczności na SXSW Film Festival.