Agnieszka Holland na festiwalu w Gdyni: Są takie czasy, kiedy odwaga jest droga, ale szalenie ważna

| Aktualizacja:

Pokaz "Obywatela Jonesa" Agnieszki Holland o dziennikarzu, który w latach 30. XX w. odkrył tajemnicę Wielkiego Głodu na Ukrainie, zainaugurował w poniedziałek 44. FPFF w Gdyni. Odwaga co prawda jest droga, ale szalenie ważna. Odważni powinni być nie tylko dziennikarze, ale również filmowcy – mówiła reżyserka.

wróć do artykułu
 • ~koneser
  (2019-09-17 11:30)
  A jakich PiS ma odważnych wojaków! Podległe ministrowi Ziobro, premierowi Morawieckiemu i prezesowi Kaczyńskiemu mściwe pisowskie zbiry podawały internetowej hejterce dane PIĘCIO-LETNIEGO syna sędzi, na którym chcieli się zemścić. Kiszczak byłby dumny z Dobrej Zmiany - elektorat PiS już jest dumny.
 • ~tadek
  (2019-09-17 11:46)
  A czy polskie filmy też są wyświetlane na tym festiwalu?
 • ~wizja
  (2019-09-17 12:37)
  Kiedyś nakręcą film o latach ciemnoty w naszym kraju ,któremu rozkwit umysłowy przerwała kaczofobia najeżona ciemnotą i fobiami człowieczka ,który nigdzie nie był nic nie widział a miał sen o własnej potędze czegoś czego mu brak czyli rozumu .
 • ~Jaś
  (2019-09-17 13:08)
  Dalej hazaria jątrzy?
 • ~BOHATEREK INACZEJ u nas dostatek
  (2019-09-17 13:34)
  O jakiej ODWADZE PINDO mowisz gdy dzisiaj ODWAGA warta 1grosz i nic nie kosztuje ZAKLAMANA PINDO
 • ~PO-KO do de
  (2019-09-17 14:17)
  "Odwaga" staniała! Byle kto może brejzić, co chce! Oprócz takich osób jak prof.Nalaskowski, który wbrew POlitPOprawności odważnie wyraził, co sądzi o tęczowej ideologii został wyrzucony z pracy! Alep.Holland nie takie osoby ma na myśli mówiąc o rzekomej odwadze, tylko siebie i sobie POdobnych!
 • ~Fedor
  (2019-09-18 22:17)
  "Myślę, że odważni powinni być nie tylko dziennikarze, ale również filmowcy" . Czyżby pani reżyser miała na myśli Jacka Brommskiego, który ocenzurował własny film, wycinając scenę z platformianymi burłakami ciągnącymi samolot OLT na lotnisku w Gdańsku? Przecież ten biedak zrobił to ze strachu przed przyjaciółmi pani Holland z PO i GW!
 • ~POsłusznyszwab
  (2019-09-23 11:34)
  Może temu babo chłoPOwi chodzi o takie bohaterstwo jakim wykazali się sławni filmowcy : Janda , Łukasiewicz czy Pszoniak , w akcji - nie świruj ... . A może tej oddanej działaczce sekty Patologi Obywatelskiej chodzi o specyficzny rodzaj odwagi która charakteryzowali się tacy dziennikarzy jak : Najsztub albo Durczok . Już za miesiąc naród polski osądzi szubrawców #bezsilnirazem# i środowiska które się z nimi identyfikują .
 • ~antyMOnia
  (2019-09-27 10:02)
  Co za zakłamana jejmość! Odwaga jest droga jeśli ktoś powie, że "spędy obscenicznych ideologów lgbt są szKODliwe"! Wywalany jest z pracy natychmiast i izolowany. Ale plugastwa wypowiadane przez aktywistów tej ideologii w kierunku partii, która demokratycznie wygrała wybory i rządzi demokratycznie są tanie i bez sensu.