Kontrowersje wokół Polańskiego w Wenecji. Producent: Festiwal to nie trybunał moralny

"Zostawmy polemiki, to nie jest trybunał moralny, ale cudowny festiwal filmowy, który gloryfikuje wolną sztukę" - tak włoski producent filmu Romana Polańskiego "Oficer i szpieg" ("J'accuse") Luca Barbareschi zaczął konferencję prasową w Wenecji po projekcji.

wróć do artykułu
  • ~---------ziutek
    (2019-08-30 18:06)
    Przepraszam bardzo, ale Polanskiemu do MORALNOSCI daleko. Bardzo daleko !!!
  • ~---------ziutek
    (2019-08-30 18:08)
    Mnie nie przeszkadza, ze jest Zydem . Nie mam nicka typu "~WydechCZOSNKU". Jako czlowiek jest Polanski po prostu ZEREM!
  • ~Nóż w wodzie genialne
    (2019-08-30 20:21)
    Ta sprawa ma drugie dno. Polański "prodigy" był zapowiadającym się geniuszem w swojej branży, a to ...
  • ~Hugo
    (2019-09-01 10:06)
    Polański powinien siedzieć w amerykańskim więziennym pudle za seks z nieletnią.
  • ~cer
    (2019-08-31 16:34)
    Ma francuski paszport. Amerykanie mogą mu skoczyć...
  • ~kuba
    (2019-09-01 20:59)
    Polański jest przede wszystkim Polakiem i obywatelem polskim. Po drugie, jego sprawa to przede wszystkim sprawa nierównego traktowania przez aparat prawa. Otóż on nie był pierwszym partnerem tej panny, a ten pierwszy nie był ani sądzony ani nawet ścigany. No i nie nazywał się Polański. Po trzecie, panna nie miała na czole wypisanego wieku a była w pełni rozwiniętą kobietą (notabene Julia - ta od Romea miała lat 12). Po czwarte, nie było tu gwałtu, sprawa wyszła na jaw, gdyż panna pochwaliła się "zdobyczą" koleżance. Po piąte, sprawy pomiędzy zaangażowanymi osobami zostały dawno uregulowane, sprawa w każdym normalnym kraju byłaby dawno przedawniona (było to kilkadziesiąt lat temu i większości wypowiadających się obecnie nie było wtedy na świecie), a obecnie polega dodatkowo na dręczeniu bliskich tych osób.
  • ~krzyhoo1
    (2019-09-01 15:17)
    Sorki, ale czy oprócz Polańskiego i Holland mamy wśród żyjących polskich reżyserów kogoś ich miary. Pawlikowski? Jeszcze musi popracować. Może za jakieś 10-15 filmów
  • ~Kinoman
    (2019-09-04 23:03)
    Gdyby Trump dałby mu ułaskawienie, mógłby dalej spokojnie robić filmy i fiku miku. A świat filmowy odetchnąłby z ulgą.

Może zainteresować Cię też: