Projekt Rebel Babel Film Orchestra to międzynarodowa orkiestra, która koncertuje na całym świecie zapraszając za każdym razem w swoje szeregi różnych artystów, łącząc style i mieszając gatunki.

Autor projektu Łukasz L.U.C Rostkowski tym razem zabierze publiczność w niezapomnianą filmową podróż w muzyczny świat Krzysztofa Komedy czy Jana A.P. Kaczmarka, który wybrzmiewa w m.in. filmach Romana Polańskiego, Marca Forstera czy Jerzego Hoffmana. Usłyszymy również szlagiery klasyki polskiego kina, między innymi piosenki "Ach jak przyjemnie" legendarnego Henryka Warsa.

Reklama

Mocnym, toruńskim akcentem będzie ballada „Nim wstanie dzień” skomponowana przez Krzysztofa Komedę, będąca motywem przewodnim filmu “Prawo i pięść”. Obraz z 1964 roku, nazywany “pierwszym polskim westernem”, w całości został nakręcony właśnie w Toruniu.

L.U.C do toruńskiej odsłony swojego projektu zaprosił dwie artystki. Marię Sadowską, uznaną wokalistkę, reżyserkę, kompozytorkę i autorkę tekstów, której wszechstronność pozwala łączyć tak różne gatunki jak funk, elektronika, jazz czy pop oraz Dorotę Miśkiewicz zakotwiczoną w jazzie wokalistkę, kompozytorkę i skrzypaczkę.

W składzie toruńskiej orkiestry Rebel Babel usłyszymy pianistkę Dominikę Czajkowską i Whoop Group. Towarzyszyć im będzie trzydziestoosobowa orkiestra dęta z Władysławowa.

Koncert L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra, odbędzie się w ramach festiwalowego pasma Energia Muzyki Filmowej.