Któż z dorosłych nie pamięta Poldka i Dudusia pokonujących setki kilometrów w drodze nad morze? Ekranizację niezapomnianego filmu Stanisława Jędryki na podstawie popularnej książki Adama Bahdaja, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, będzie można zobaczyć w siedzibie Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego. Pokaz w ramach „Filmoniady”, Dyskusyjnego Klubu Filmowego dla dzieci i ich rodziców odbędzie się w sobotę, 15 czerwca o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Reklama

W tytułową „Podróż za jeden uśmiech” wybiorą się ponownie odgrywający główne role Filip Łobodziński i Henryk Gołębiewski. W filmową podróż wybiorą się też z nimi najmłodsi, którzy w sobotę, 15 czerwca odwiedzą siedzibę FINA na warszawskim Służewie. Niezapomniany film Stanisława Jędryki z 1972 roku na podstawie przygodowej i szalenie popularnej książki Adama Bahdaja odbędzie się tuż przed rozpoczęciem wakacji – na zakończenie roku szkolnego i odbywającego się tu przez kilka miesięcy Dyskusyjnego Klubu Filmowego dla dzieci - „Filmoniady”.

Dla tych, którzy nie pamiętają:

Dwaj chłopcy, Poldek i Duduś, postanawiają wybrać się na wakacje. Wyruszają z Krakowa, nie mając złotówki w kieszeni. To ich jednak nie zniechęca i tak rozpoczyna się ich szalona „Podróż za jeden uśmiech”. Po drodze poznają nietuzinkowych ludzi i przeżywają niesamowite przygody: śpią w stogu siana, wędrują z cygańskim taborem i zajadają kwaśne jabłka z cudzego sadu.

Reklama