"Kler" dziś w kinach. Wojciech Smarzowski już wygrał, bo wywołał dyskusję, na jaką polski Kościół nie było stać od lat

| Aktualizacja:

Protesty w niektórych z miast Polski i zapowiedzi, że w części kin film nie będzie pokazywany. Ale i głośny głos Kościoła. Arcybiskup Wojciech Polak zapowiedział, że powstanie dokument podsumowujący skalę pedofilii w polskim Kościele. Dziś do kin wchodzi film „Kler” Wojciecha Smarzowskiego, który wywołał wielką społeczną dyskusję

wróć do artykułu
  • ~Hg
    (2018-09-28 09:05)
    Pójdę i zobacze czy to prawda co pisza bo recenzje dobre ale trzeba samemu zobaczyć.
  • ~kikeoe
    (2018-09-28 09:26)
    POleca ci , głownie wychowania na Wyborczej.Nie chodza do koscioła , nie znaja ksieży , pismo swiete lezy zakurzone na pólce.O kosciele widza wszystko , z GW i TVn , i ..slyszeli od znajomej znajomego .
  • ~b.wikary
    (2018-09-28 09:28)
    PÓJŚCIE DO KINA TO OBYWATELSKI OBPWIĄZEK. MUSIMY WYMUSIĆ ZMIAMY W KOŚCIELE. INACZEJ BĘDZIEMY WSPÓŁWINNI TEJ ZBRODNI NA DZIECIACH.
  • ~superkrytyk
    (2018-09-28 09:31)
    Do zapijaczonej gęby Gajosa i reszty brakuje mi bardzo na biloboradach jescze obwisłej gęby Olbrychskiego
  • ~44 dawniej też 44
    (2018-09-28 09:31)
    100 lat temu bohaterem popkultury był Paderewski i jego dzieła. 100 lat później bohaterem popkultury jest Smarzowski i jego "dzieła". Wnioski sami sobie wyciągnijcie.
  • ~Nauczycielka z LO
    (2018-09-28 10:16)
    Kina w kturych gra się ten antypolski paszkfil powinny być natychmiast zamknięte a kierownictwo surowo ukarane!
  • ~kacaff, byłu piłkarz Huraganu Klewki, anahoreta
    (2018-09-28 10:47)
    Jako autorytet moralny i sportowy zakazałem rozpowszechniania tego filmu na terenie województwa bydgowskiego.Nie można pokazywać dilmu gdzie kobieta szarpie przyrodzenie aktorowi udającemu księdza. Nie można pokazywać filmu gdzie arcybiskup łoji kapuchę z ochydnym wyrazem twarzy.Księża to nie banda pederastów, mastaków, kaundelistów czy koprofili, ale najbardziej zasłuzona dla naszej Ojczyzny grupa, kiedyś prześladowana, mordowana i gwałcona przez tzw. ubeków. Na wszystkich co pójdą narzucam napomnienie apostolskie nr.9. Bez kościoła matki serdecznej w naszym kraju byłoby tak jak w Japonii czy Szfecji, gdzie można publicznie ........................!
  • ~marian
    (2018-09-28 12:17)
    To jest film o księżach, których do kleru skierowało KGB. Pięknie to Smarzowski ukazał.
  • ~Joserodriguez
    (2018-09-28 12:58)
    Czyli grupa przestepcza zrobi raport o swoich przestepstwach? Laskawcy..
  • ~Zoja
    (2018-09-28 13:50)
    Dlaczego krytykujecie coś czego nie widzieliście? Jestescie mądrzy?
  • ~wieloszczet
    (2018-09-28 14:03)
    obawiam się, że zbyt wielu potraktuje film, jak instrukcję. słuszne pomysły, szlachetne zasady, itd, w naszym Kraju kończą wypaczone poza granice absurdu, od zawsze...
  • ~Szyba
    (2018-09-28 14:23)
    Prawda Was wyzwoli ....czy to nie jest , jedna z nauk KK ? W takim razie gdzie jest problem ?
  • ~cyc
    (2018-09-28 14:46)
    O Kyrie Eleison , o Chryste Eleison ,o Matko Bosko
  • ~SJJ
    (2018-09-28 15:28)
    Ten film juz dawno powinno sié zrobic. Co wiécej powinien dstac OSCARA. Kosciół katolicki, to dzisiaj najwiéksza maffia przewałów. Niestety zapracował sobie na té przyszywké. Całkowicie odciáł sié od PISMA SWIÉTEGO i propaguje głupoty, co wiécej - wielka przyjazn z komuná nadaje raczejmiano SEKTY nie WIARY, którá dał nam BÓG wraz z WOLNOSCIÁ oraz WYBORWEM.
  • ~a.b
    (2018-09-28 15:34)
    Ci co byli molestowani za dziecka powinni ubiegać się o odszkodowanie od Kościoła.Podnieście się ludzie i idzcie do sądu.niech ludzie zobaczą na oczy gromade ludzi skrzywdzonych.inaczej będą zaprzeczać.Pijaństwo kleru było zawsze.nałogowe .nawet.i tez nie ma co ukrywać.a cudzołóstwo to już ksieża wynieśli ze spowiedzi.Po co obrażać się.Zrobic przegląd w kościołach.i pogonić niech robią ,a nie karmimy ich a oni hulaj dusza piekła nie ma.
  • ~SJJ
    (2018-09-28 15:35)
    Tych którzy zabraniajá wyswietlania tego filmu nalezy pozywac do SÁDU w BRUXELI oraz zádac wielkie odszkodowania. Ten Kacyk Franciszek nakradł od pospolitego ludu na tyle, by mógł teraz z nawiázká pkacic odszkodowania. Do Dzieła.
  • ~Polak
    (2018-09-28 16:22)
    Ten film ma szansę wywołać burzę i oczyścić zatęchłą polską atmosferę. Może wreszcie Polacy przestaną automatycznie padać na kolana przed każdym jegomościem w czarnej sukience. Dobrze, żebyśmy się nauczyli odróżniać wiarę od religii, a Kościół jako wspólnotę wszystkich wierzących, od kościoła katolickiego, luterańskiego i innych - czyli od instytucji, które z tym pierwszym nie zawsze mają wiele wspólnego.
  • ~Krytyk filmowy
    (2018-09-28 17:59)
    Co to znaczy "chcą zabrać na niego dzieci"? Przecież film jest oznaczony jako od 16 lat.
  • ~Ep.
    (2018-09-28 19:16)
    A może: ...wywołał dyskusję, na jaką "polskiego Kościoła nie było stać od lat"? Nie brzmi bardziej po polsku? Kogo, czego?
  • ~Misio .,,,.....
    (2018-09-29 02:21)
    Smarzowski ma znakomity warsztat. Wspaniałe sceny mieszają się z mrocznym klimatem i przejmującą muzyką. Ostry montaż sprawia,że nie można się nudzić , bo dzieje się bardzo wiele. Przykładem mieszania klimatów jest wesele w Wołyniu i można powiedzieć ,że trochę jak u Wyspiańskiego mamy na weselu różne duchy i Wernyhory.