Koszt remontu w całości pokryje poznański samorząd.

Reklama

Według planów modernizacji na piętrze budynku, w którym znajduje się kino powstaną dwie nowe sale projekcyjne.

"W jednej z nich staną przytulne kanapy, druga - ze stolikami i krzesłami - będzie bardziej przypominać kawiarnię. Będzie można w niej organizować warsztaty i wydarzenia kulturalne. Obie sale pomieszczą po 50 widzów" – podał poznański magistrat, który poinformował o podpisaniu umowy z wykonawcą modernizacji.

Przetarg na wykonanie prac wygrała firma Demiurg.

Remont obejmie też pomieszczenia na parterze. Obecna sala kinowa będzie powiększona o 20 miejsc, zainstalowany zostanie też nowy system wentylacji. Wyremontowany zostanie również hol i mieszcząca się w nim kafejka.

Reklama

Kino na czas remontu przeniosło się do budynku Estrady Poznańskiej przy ul. Masztalarskiej. Seanse odbywają się tam w dwóch salach projekcyjnych.

Poznańskie kino studyjne świętuje w tym roku 110-lecie istnienia. Zostało otwarte w 1908 roku jako Theater Apollo. W kolejnych latach funkcjonowało pod nazwami Colosseum, Europa, Świt, Zentral Lichtspiele i Wolność. Pod obecną nazwą działa od połowy XX wieku.

Muza należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Europa Cinemas. Organizuje wiele przeglądów filmowych i festiwali. Gromadzi widzów podczas cykli skierowanych do studentów, właścicieli psów, obcokrajowców oraz całych rodzin. Od 2008 r. jest prowadzona przez Estradę Poznańską. (PAP)