Dziennik Gazeta Prawana logo

Jan A. P. Kaczmarek szefem komisji, która wyłoni polskiego kandydata do Oscara

31 lipca 2018, 14:53
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Jan A.P.Kaczmarek
Jan A.P.Kaczmarek/AKPA
W składzie komisji, która wyłoni polskiego kandydata do przyszłorocznego Oscara, znaleźli się także m.in. Michał Oleszczyk, Radosław Śmigulski, Dorota Kobiela, Stefan Laudyn i Ernest Bryll - podał we wtorek Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Komisję, w skład której weszło 13 przedstawicieli świata kina, powołał dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Radosław Śmigulski - czytamy w komunikacie przesłanym przez PISF.

Wśród nazwisk - oprócz Śmigulskiego - znaleźli się: Stefan Laudyn, Barbara Hollender, Dorota Kobiela, Maria Sadowska, Anna Wydra, Michał Oleszczyk, Urszula Śniegowska, Mateusz Werner, Anna Ferens, Małgorzata Szczepkowska-Kalemba oraz Ernest Bryll. Komisja obradować będzie pod przewodnictwem kompozytora Jana A.P. Kaczmarka, laureata nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za muzykę do filmu "". Wyłoni produkcję, która reprezentować będzie nasz kraj w wyścigu po statuetki w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Jak podaje PISF, skład gremium zaakceptował minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Jego obrady odbędą się w drugiej połowie września - na liście zakwalifikowanych filmów znalazły się 33 pozycje.

W tym roku Polskę w oscarowej walce reprezentował "" Angnieszki Holland.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj