Znamy szczegóły nowego filmu Agnieszki Holland. "Gareth Jones" z akcją w 1933 roku w Związku Radzieckim

| Aktualizacja:

Film przedstawia historię Garetha Jonesa – walijskiego dziennikarza, który w 1933 roku wyruszył do Związku Radzieckiego, aby odkryć przerażającą prawdę, stojącą za reżimem Stalina i sowiecką utopią. Kulisy jego reporterskiego śledztwa miały śmiertelne reperkusje, a przy okazji stały się inspiracją do powstania jednej z najsłynniejszych powieści XX wieku – "Folwarku zwierzęcego" George'a Orwella.

wróć do artykułu
 • ~preczPO
  (2018-05-10 19:06)
  Holland krytykuje komunizm i stalinizm ? Nie słychane . Ale znając jej POglądy to w tym filmie będzie drugie dno .Tak nakręci ten film żeby zachód myślał że to nie Stalin i stalinizm był zły ale Kaczyński i kaczyzm .To jest jej obsesja
 • ~Misio.,,,..........,
  (2018-05-12 00:39)
  Holland robi bardzo dobre filmy historyczne. Filmy współczesne polityczne nie wychodzą jej najlepiej. Był taki serial polityczny Ekipa - dobre aktorstwo, warsztat dobry i niestety niedopracowany scenariusz, ale przepowiednia śmierci prezydenta - przed katastrofą Smoleńską- czyli jest intuicja twórcza . To będzie film historyczny i dlatego się cieszę. Janosik był bardzo dobry, Europa , Europa również .
 • ~Hela
  (2018-05-13 20:35)
  Po prostu kolejny anty polski gniot na zamowienie narudu wybranego
 • ~Filip
  (2018-05-13 22:53)
  Holland zajmuje się polityka, ja jej filmów nie oglądam.

Może zainteresować Cię też: