Grupa najbardziej niesubordynowanych outsiderów w galaktyce penetruje odległe zakątki kosmosu, próbując rozwikłać zagadkę pochodzenia jednego z jej członków - Petera Quilla aka Star Lord. Niegdysiejsi wrogowie staną się ich sprzymierzeńcami, a w nieustannie powiększającym się filmowym uniwersum Marvela zagoszczą nowe postacie znane z kart komiksu. W filmie Strażnicy Galaktyki vol. 2 powrócą niezastąpione gwiazdy oryginalnej obsady: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista oraz Vin Diesel jako Groot i Bradley Cooper jako Rocket. Za kamerą ponownie stanął James Gunn.

Reklama

Zainteresowanie nową częścią widać już w dużych sieciach kinowych. - W mediach, a zwłaszcza w social mediach pojawia się coraz więcej materiałów dotyczących filmu „Strażnicy Galaktyki vol. 2”. Fani pierwszej części wyczekują premiery nowych przygód Star-Lorda i jego przyjaciół, dlatego w sieci Multikino już dziś uruchomiliśmy przedsprzedaż biletów. Produkcja wejdzie w Polsce na ekrany 5 maja, w u nas film będzie można zobaczyć przedpremierowo już 4 maja - mówi nam Natalia Kaleta-Nguyen z Multikina.

Pierwsza część okazał się przebojem kasowym i zyskiem dla producentów. Film, który kosztował około 200 milionów dolarów przyniósł zyski na czterokrotnie wyższym poziomie. Szacuje się, że druga częśc przebije granice miliarda dolarów przychodu.