To unikalna okazja, żeby poznać nowe kierunki rozwoju filmografii, oscylującej między kinem komercyjnym i artystycznym. Już od dziś można rezerwować bezpłatne wejściówki na projekcje i spotkania towarzyszące przeglądowi.

Reklama

Tegoroczna, druga edycja festiwalu rozpocznie się głośnym filmem "Służąca" Park Chang-wooka, nagrodzonym m.in. w Cannes. Film został okrzyknięty przez krytyków Variety mądrym, podniecającym, aż do przesady zmysłowym. Park Chan – wook, reżyser, który ostatnio romansował z Hollywood realizując "Stokera", z powodzeniem powraca do ojczyzny, kręcąc jeden z najbardziej przewrotnych i nieprzewidywalnych obrazów w swojej karierze.

Warto również zwrócić uwagę na dzieło Honga Sang-soo, nazywanego dandysem koreańskiej kinematografii. Reżyser jest subtelnym portrecistą międzyludzkich relacji oraz opowieści, opakowanych w charakterystyczny splot humoru, goryczy i ironii. Udowadnia to również w jednym z ostatnich dzieł "Teraz dobrze, wtedy źle", za który w ubiegłym roku otrzymał główną nagrodę na festiwalu filmowym w Locarno.

Na prawdziwą ucztę wizualną zapraszają twórcy "Królewskiego krawca". Jest to niewątpliwie jedna z najbardziej stylowych i wysmakowanych produkcji, jakie w ostatnim czasie wydało światowe kino. Podbiła serca międzynarodowej publiczności na festiwalu kina azjatyckiego we włoskim Udine oraz zdobyła koreańskie nagrody Wielkiego Dzwonu za najlepszą reżyserię i kostiumy.

Dla wielbicieli kameralnego kina romantycznego organizatorzy przygotowali dojrzały i niezwykle poruszający debiut Baek Jong-Yeol, "Wewnętrzne piękno". Jego bohater każdego codziennie budzi się w innym ciele, w środku pozostając jednak wciąż tym samym człowiekiem. Pewnego dnia zakochuje się i postanawia nie dać za wygraną – czy jednak ich związek ma w ogóle szansę na przetrwanie?

To czego Europa może pozazdrościć Korei to jej wierna publiczność. Nigdzie na świecie nie odnotowuje się takich sukcesów frekwencyjnych jak w kinach w Korei. W programie tegorocznego festiwalu znalazły się również niekwestionowane hity komercyjne ostatniego roku. Zobaczymy m.in. "Weterana", komedię policyjną notowaną na trzecim miejscu w rankingu najbardziej dochodowych produkcji w historii koreańskiego kina oraz superprodukcję "Zabójstwo", której akcja rozgrywa się w latach 30. XX wieku, w okupowanej przez Japończyków Korei.

The Warsaw Korean Film Festiwal / Warszawski Festiwal Filmów Koreańskich
powstał w 2015 roku. Jest wydarzeniem non – profit mającym na celu prezentację kina koreańskiego w Polsce.


PROGRAM THE WARSAW KOREAN FILM FESTIVAL 2016
26.10 – 30.10 KINO KULTURA

26.10 (środa)
19:00 Gala otwarcia - pokaz filmu "Służąca" reż. Park Chan-wook

27.10 (czwartek)
19:00 "Królewski krawiec" reż. Lee Won-suk ( po filmie spotkanie Q&A z reżyserem)

28.10 (piątek)
17:30 "Nowe Kino Korei : Codziennie Inna Twarz" - wykład prof. Andrzeja Pitrusa
na temat kina koreańskiego (sala Rejs)
19:00 "Wewnętrzne piękno" reż. Baik (po filmie spotkanie Q&A z reżyserem)

29.10 (sobota)
16:00 "Teraz dobrze, wtedy źle" reż. Hong Sang-soo
19:00 "Weteran" reż. Ryoo Seung-wan

30.10 (niedziela)
16:00 "Jej Miejsce" reż. Albert Shin
19:00 Gala zamknięcia - pokaz filmu "Zabójstwo" reż. Choi Dong-hoon
Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc jedna osoba może zarezerwować maksymalnie dwa bilety na każdy seans.

Bezpłatne wejściówki można rezerwować od 11 do 21 października pod adresem: rezerwacja@kinokultura.pl lub w kasach kina.


Odbiór wejściówek w kinie Kultura od 21 października.