11 lutego do włoskich wejdzie komedia "Doskonali nieznajomi" z Polką w jednej z głównych ról. Film w reżyserii Paolo Genovese to historia grupy przyjaciół, którzy znają się całe życie i spotykają na kolacji w eleganckiej dzielnicy Rzymu. Wówczas pada propozycja dość ryzykownej zabawy: kładziemy na stole telefony komórkowe i dzielmy się wszystkim, co w nich jest.

Reklama
PAP/EPA / ETTORE FERRARI

Kasi Smutniak jest dziś jedną z najbardziej rozchwytywanych gwiazd włoskiego kina. Na koncie ma m.in. role "La Passione" w reżyserii Carlo Mazzacuratiego, głośnym filmie Pierre'a Morela, "Pozdrowienia z Paryża", gdzie zagrała u boku Johna Travolty i Jonathana Rhysa Meyersa, "Cichym chaosie" wraz z Nannim Morettim oraz "Caserta Palace Dream", w którym partnerowała Richardowi Dreyfussowi. Świetne recenzje zebrała też za występ w "Zapnijcie pasy bezpieczeństwa" Ferzana Ozpetka i "Maraviglioso Boccaccio" braci Taviani na motywach "Dekamerona".

Mieszkająca we Włoszech Polka odnosi tam wciąż nowe sukcesy – za rolę w kobiety żołnierza w serialu telewizji RAI "Limbo" Kasia Smutniak odebrała nagrodę dla najlepszej aktorki na międzynarodowym festiwalu produkcji telewizyjnych w Rzymie Roma Fiction Fest.

PAP/EPA / ETTORE FERRARI

Polka z Piły od lat współpracuje z czołowymi światowymi projektantami i fotografami mody. Prezentowała m.in. kolekcje Dolce&Gabana, Laury Biagotti czy Valentino, była twarzą perfum Armaniego. Można ją było zobaczyć w sesjach zdjęciowych w magazynach "Elle", "Vogue" i "GQ".

Prywatnie jest matką dwójki dzieci i partnerką producenta filmowego, Domenico Procacci. Pierwszy mąż aktorki i ojciec jej córki – aktor Pietro Taricone, zginął na jej oczach podczas nieudanego skoku ze spadochronem.