– Miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy pracę nad nowym projektem filmowym: "Sztuka kochania: historia Michaliny Wisłockiej" – ogłosili twórcy na swojej stronie internetowej. – Jej "podręcznik" sprzedał się w Polsce w ponad 7 milionach egzemplarzy, a ta liczba nie uwzględnia nieoficjalnego obiegu. "Sztuka kochania" była też bestsellerem w innych krajach bloku radzieckiego. Obraz ma opowiadać historię powstawania książki.

Reklama

Akcja filmu "Sztuka kochania: historia Michaliny Wisłockiej" rozgrywać się będzie od końca lat czterdziestych do połowy lat siedemdziesiątych. Reżyserią filmu zajmie się Marysia Sadowska, która związana jest z tematyką kobiecą w polskiej kinematografii. Scenariusz napisał Krzysztof Rak, który został uhonorowany wieloma nagrodami za scenariusz "Bogów". Za zdjęcia odpowiadać będzie Michał Sobociński, a producentami filmu są Piotr Woźniak-Starak oraz Krzysztof Terej, twórcy spektakularnego sukcesu "Bogów".

W główną rolę, postać Michaliny Wisłockiej wcieli się Magdalena Boczarska, laureatka nagrody Złote Lwy za rolę w filmie "Różyczka" Jana Kidawy-Błońskiego.