Obraz "Spectre" zarobił podczas weekendu w USA 35 milionów dolarów. Łączny dochód superprodukcji w Stanach Zjednoczonych to 130 milionów dolarów. Na całym świecie film z Danielem Craigiem w roli głównej zarobił już 543 miliony dolarów.

Reklama

Pierwsza nowość tego tygodnia to komedia "Kochajmy się od święta". W głównych rolach zobaczymy takie gwiazdy, jak Diane Keaton, John Goodman, Olivia Wilde, Ed Helms, Amanda Seyfried, Marisa Tomei, Alan Arkin, Jake Lacy, Anthony Mackie i Steve Martin. Akcja koncentruje się wokół bożonarodzeniowego zjazdu rodzinnego. Plany są, oczywiście, wspaniałe, ale ich wykonanie o wiele trudniejsze. Film zarobił 8,4 milionów dolarów.

Druga nowość to oparty na faktach film "33". Obraz przedstawia historię górników, którzy w 2010 roku przeżyli katastrofę w kopalni miedzi i złota położonej nieopodal Copiapó w Chile. W wyniku tąpnięcia 33 mężczyzn zostało uwięzionych 625 metrów pod ziemią na 69 dni w komorze o powierzchni 50 metrów kwadratowych. W rolach głównych wystąpili Antonio Banderas, Rodrigo Santoro, Juliette Binoche, James Brolin i Mario Casas. Produkcja przyniosła 5,8 miliona dolarów dochodu.

Ostatnia nowość tego weekendu to indyjski film "Prem Ratan Dhan Payo". W inspirowanym powieścią Marka Twaina "Książe i żebrak" filmie zagrali Salman Khan, Sonam Kapoor, Neil Nitin Mukesh oraz Anupam Kher. Film zarobił 2,4 miliona dolarów.

Oto pełne zestawienie:
1. "Spectre" – 35,4 milionów dolarów
2. "Fistaszki – wersja kinowa" – 24,2 milionów dolarów
3. "Kochajmy się od święta" – 8,4 milionów dolarów
4. "Marsjanin" – 6,7 milionów dolarów
5. "33" – 5,8 milionów dolarów
6. "Gęsia skórka" – 4,6 milionów dolarów
7. "Most szpiegów" – 4,2 milionów dolarów
8. "Prem Ratan Dhan Payo" – 2,4 milionów dolarów
9. "Hotel Transylwania 2" – 2,3 milionów dolarów
10. "Łowca czarownic" – 1,5 milionów dolarów