Nie tak dawno, reżyser Danny Boyle mówił, iż prace ruszą, gdy uda się zgrać terminy głównych aktorów. Według najnowszych doniesień twórca chce zacząć jeszcze przed wakacjami 2016 roku. - W maju i czerwcu będziemy kręcić - zapowiada. - Mamy znakomity scenariusz. Wszyscy czterej główni aktorzy są chętni. Jestem szczęśliwy, bo bałem się przede wszystkim o scenariusz.

Reklama

Artysta dodał, że liczy, iż uda mu się ukończyć prace szybko, by film ukazał się w 2016 w 20. rocznicę "Trainspotting". Obraz z 1996 roku powstał na podstawie autobiograficznej książki Irvine'a Welsha, opisującej świat edynburskich narkomanów. W rolach głównych wystąpili Robert Carlyle (gra obecnie w "Dawno, dawno temu"), Jonny Lee Miller ("Elementary"), Ewen Bremner i Ewan McGregor. Partnerowali im Kevin McKidd and Kelly Macdonald. Scenariusz kontynuacji jest luźno oparty na podstawie drugiej części powieści Irvine'a Welsha, "Porno".

Najnowsze dzieło Danny'ego Boyle to "Steve Jobs", którego premiera odbędzie się 9 października. Do naszych kin obraz trafi 13 listopada.

Reklama