– Akcja osadzona jest w przeszłości, jednak relacje między bohaterami są na wskroś współczesne – mówi Morgane Polański, która dołączyła do obsady trzeciego sezonu cieszącego się na świecie dużą popularnością serialu "Wikingowie". 21-latka wciela się w nim we francuską księżniczkę Giselę, córkę cesarza Karola, wroga wikingów. – To bardzo silna postać kobieca – podkreśla aktorka.

Reklama

Morgane pierwsze aktorskie kroki robiła w filmach reżyserowanych przez ojca. Na koncie ma epizodyczne występy w "Pianiście" i "Dziewiątych wrotach" oraz "Autorze widmo". Wspólnie z bratem zagrała w produkcji "Oliver Twist". Teraz będzie można ją oglądać w "dorosłej" roli w kanadyjsko-irlandzkiej produkcji "Wikingowie".

Akcja serialu "Wikingowie" rozgrywa się w średniowieczu. Rzecz opowiada o Ragnarze Lothroku (Travis Fimmel), legendarnym bohaterze ery wikingów. Twórcami są Michael Hirst i Morgan O'Sullivan, którzy wcześniej pracowali przy "Dynastia Tudorów" i "Camelot". Premiera nowego sezonu na kanale History już 30 sierpnia.

Reklama