E'Dena Hines miała 33 lata i była była początkującą aktorką oraz pisarką. Wnuczka Jeanette Adair Bradshaw - pierwszej żony Morgana Freemana studiowała aktorstwo w Nowym Jorku. Ze sławnym przybranym dziadkiem była bardzo zżyta i często towarzyszyła mu na oficjalnych imprezach.

Reklama

Hines zamordowano w bestialski sposób w niedzielę nad ranem. Kobietę znaleziono w pobliżu jej miejsca zamieszkania. Została wielokrotnie ugodzona nożem w klatkę piersiową. Przewieziono ją do szpitala, gdzie stwierdzono śmierć w wyniku zadanych ran kłutych.

Okoliczności zdarzenia nie są znane, jednak policja aresztowała 30-letniego mężczyznę - Lamara Davenporta, byłego chłopaka Hines. Niektóre źródła podają, że w trakcie morderstwa prawdopodobnie odprawiał egzorcyzmy. Policja nie wyklucza, że mógł być pod wpływem kokainy.

- Świat nigdy nie pozna jej artystycznego talentu i tego wszystkiego, co miała do zaoferowania. Jej rodzina i przyjaciele mieli to szczęście, że poznali ją i zobaczyli jaką wspaniałą była osobą. Jej gwiazda będzie świecić w naszych sercach, myślach i modlitwach. Niech spoczywa w pokoju - napisał Morgan Freeman na stronie magazynu "People". Pogrzeb E'Deny Hines ma odbyć się w przyszłym tygodniu, po sekcji zwłok.