Lovato zastąpi Katy Perry, której głosem mówiła niebieska bohaterka w dwóch poprzednich filmach. Udział w nowym obrazie potwierdzili ponadto Mandy Patinkin, w roli Papy Smerfa oraz Rainn Wilson jako Gargamel. Trzeci obraz o małych o niebieskich ludzikach miał ukazać się 5 sierpnia 2016 roku, ale premierę przełożono na 31 marca 2017. Reżyserią projektu zajmuje się Kelly Asbury ("Shrek 2", "Gnomeo i Julia"). Tym razem będzie to w pełni animowana produkcja.

Reklama

Filmy "Smerfy" (2011) i "Smerfy 2" (2013) przyniosły aż 910 milionów dolarów wpływów. Za kamerą tych pełnometrażowych obrazów stanął Raja Gosnell, przed – obok niebieskich stworków – występowali m.in. Neil Patrick Harris, Christina Ricci czy Hank Azaria. Smerfy pojawiły się w świecie popkultury w 1958 roku. W latach 80. telewizja NBC zrealizowała animowany serial, który podbił cały świat.

Demi Lovato można było podziwiać na małym ekranie w produkcjach "Glee" i "Sonny with a Chance", a ostatnio potwierdziła udział w serialu "Od zmierzchu do świtu" ("From Dusk Till Dawn"). Amerykanka była też jurorką w programie "The X Factor". Jej dyskografię zamyka album "Demi" z maja 2013 roku.