Bohaterką filmu jest kobieta-szpieg, niemal tak samo zdolna jak James Bond. W obsadzie oprócz McCarthy znaleźli się także Jude Law, Jason Statham, Rose Byrne, Miranda Hart, 50 Cent, Bobby Cannavale i Nia Long. Paul Feig wyreżyserował film na podstawie własnego scenariusza.

Reklama

Druga nowość tego weekendu to horror "Naznaczony: Rozdział 3". Obraz stanowi prequel dwóch poprzednich produkcji z serii "Naznaczony" i ukazuje wcześniejsze losy rodziny Lambertów. Posiadająca zdolności parapsychologiczne Elise Rainier wykorzystuje swe umiejętności, by pomóc młodej dziewczynie nękanej przez supernaturalne moce. W rolach głównych występują Dermot Mulroney, Stefanie Scott, Angus Sampson, Leigh Whannell i Lin Shaye.

Ostatni debiutant tego weekendu to kinowa wersja serialu "Ekipa". W wersji kinowej Vince otrzyma rolę w wysokobudżetowej produkcji o Drakuli. Pewien miliarder (Billy Bob Thornton), który inwestuje pieniądze w realizację projektu, wysyła do Los Angeles swojego 20-letniego syna (Haley Joel Osment), aby ten nadzorował prace na planie. W filmie grają ponadto Adrian Grenier, Kevin Connolly, Kevin Dillon, Jerry Ferrara, Perrey Reeves oraz Emmanuelle Chriqui i Rhys Coiro.

Oto pełne zestawienie:
1. "Agentka" – 30 milionów dolarów
2. "San Andreas" – 26,4 miliona dolarów
3. "Naznaczony: Rozdział 3" – 23 miliony dolarów
4. "Ekipa" – 10,4 miliona dolarów
5. "Mad Max: Na drodze gniewu" – 7,9 miliona dolarów
6. "Pitch Perfect 2" – 7,7 miliona dolarów
7. "Kraina jutra" – 7 milionów dolarów
8. "Avengers: Czas Ultrona" – 6,2 miliona dolarów
9. "Witamy na Hawajach" – 3,3 miliona dolarów
10. "Poltergeist" – 2,8 miliona dolarów