Dopiero co, dowiedzieliśmy się, że światową premierę będzie miał na festiwalu obraz "Mad Max: Na drodze gniewu". Teraz "Variety" informuje o kolejnych tytułach. Goście imprezy będą mogli starać się o zaproszenia i bilety na pokazy "W głowie się nie mieści", animacji ze studia Pixar (polska premiera dopiero 1 lipca).

Reklama

Poza konkursem zobaczyć będzie można najpewniej najnowsze dzieło Woody'ego Allena – "Irrational Man", w którym grają Joaquin Phoenix i Emma Stone. Redakcja "Variety" spodziewa się również, że organizatorzy zaproszą m.in. Todda Haynesa ("Carol" z Cate Blanchett i Rooney Marą), Gusa Van Santa ("The Sea of Trees" z Matthew McConaugheyem i Kenem Watanabe), Jeffa Nicholsa ("Midnight Special"), Denisa Villeneuve ("Sicario") i Arnauda Desplechina ("Nos arcadies").

Niewykluczone, że w jednej z sekcji konkursowych (być może Un Certain Regard) znajdzie się reżyserski debiut Natalie Portman – "A Tale of Love and Darkness" ze zdjęciami Sławomira Idziaka. Organizatorzy program festiwalu ogłoszą 16 kwietnia. Sama impreza potrwa od 13 do 24 maja.

Zaprezentowano już oficjalny plakat, który będzie towarzyszył imprezie. Znajduje się na nim podobizna Ingrid Bergman. 29 sierpnia przypada setna rocznica jej urodzin.