– Przez ostatnie pięć lat miliony ludzi na całym świecie śledziło losy rodziny Crawleyów i ich służby – powiedział producent serialu Gareth Neame. – Wszystkie seriale muszą się jednak kiedyś skończyć. To nieuniknione. "Downton Abbey" nie stanowi tu wyjątku. Postanowiliśmy zamknąć drzwi Downton Abbey w momencie, który wydał się nam właściwy i naturalny dla wszystkich wątków, i gdy serial ciągle podoba się widzom. Obiecujemy, że ostatni sezon – jak zawsze – pełen będzie dramatu i intryg, ale zarazem ciekawszy dzięki zbliżającemu się finałowi.

Reklama

– To była dla nas wszystkich wspaniała podróż – dodał twórca i scenarzysta serialu Julian Fellowes. Ostatni sezon nie musi być jednak pożegnaniem z bohaterami. W rozmowie z E!Online Neame zdradził, że jest szansa na film. – Bylibyśmy tym bardzo zainteresowani – stwierdził – Bardzo poważnie się nad tym zastanawiamy. Sądzę, że byłoby to wspaniałe rozszerzenie tego wszystkiego, za co widzowie pokochali "Downton Abbey". Nie mogę jednak potwierdzić, że film na pewno powstanie. Zobaczymy co przyniesie czas.

Serial "Downton Abbey" nadawany jest od 2010 roku. Akcja rozgrywa się w czasie burzliwych zmian społecznych. Pokazana tu Wielka Brytania jest tłem dla losów szlachty oraz służby żyjących na dworze Downton Abbey. Produkcja uhonorowana została m.in. Złotymi Globami i nagrodami Emmy. Wśród gwiazd cyklu znajdują się: Maggie Smith, Michelle Dockery, Jim Carter, Hugh Bonneville, Joanne Froggatt, Elizabeth McGovern, Rob James-Collier, Brendan Coyle, Laura Carmichael, Allen Leech, Sophie Mcshera, Tom Cullen i Lily James.