Dziennik Gazeta Prawana logo

"Dziewczyny" to nic więcej, jak tylko kłopoty?

16 marca 2015, 10:24
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Dziewczyny
Dziewczyny/HBO
29-letnia Lena Dunham w tej chwili jest u szczytu sukcesu i popularności.

Jej książka "Nie taka dziewczyna" natychmiast stała się bestsellerem, tłumaczonym na wiele języków. Nie zawiodła tych fanów "Dziewczyn", którzy w samej Dunham próbowali szukać pierwowzoru jej bohaterki, Hannah Horvath. "Dziewczyny" to opowieść o pokoleniu, które zdetronizowało bezmyślnie konsumujące dobra trzydziestolatki z "Seksu w wielkim mieście". Horvath ma ambicję, by zostać pisarką, ale nie taką Carrie Bradshaw. Zresztą w dobie kryzysu nie miałaby najmniejszych szans dostać stałej kolumny w poczytnym piśmie.

Bohaterowie "Dziewczyn" to zatem parada współczesnych dziwolągów: po Allenowsku niepewnych, znerwicowanych, pragnących bliskości, ale nieumiejących sobie z nią radzić, mających ambicje, ale uciekających w nałogi. Sezon drugi zakończył się happy endem: kochankowie padli sobie w ramiona, pojawiły się wielkie nadzieje, ale sezon trzeci znów dowiedzie, że wszystko to było iluzją. Lena Dunham wciąż trzyma klasę.

Dziewczyny, sezon 3 | dystrybucja: Galapagos

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Dziennik Gazeta Prawna
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj