Nowa odsłona młodzieżowego science fiction z Jennifer Lawrence zarobiła w świąteczny weekend ponad 56 milionów dolarów. Całkowity dochód w USA wynosi obecnie 225 milionów dolarów.

Pierwsza nowość weekendu to animacja "Pingwiny z Madagaskaru". Okazuje się, że Skipper, Szeregowy, Kowalski i Rico to mistrzowie sztuki szpiegowskiej, którym nie są straszne najniebezpieczniejsze wyzwania i misje. Nikt też nie potrafi przebierać się tak dobrze, jak oni. W filmie, za którego reżyserię odpowiadają Simon J. Smith ("Film o pszczołach") i Eric Darnell ("Madagaskar 3"), można usłyszec głosy Johna Malkovicha, Andy'ego Richtera, Toma McGratha, Chrisa Millera, Kena Jeonga, Annet Mahendru i Petera Stormare oraz Benedicta Cumberbatcha. Komediowa animacja zarobiła w trzy dni 25 milionów dolarów.

Reklama

Ostatnia nowość także opowiada o bohaterach już znanych. Komedia "Szefowie wrogowie 2" zadebiutowała na 5 pozycji z dochodem 15,7 miliona dolarów. Nick, Dale i Kurt chcą założyć własny biznes, ale sprytny inwestor niweczy ich plany. Zdesperowani planują porwanie syna przedsiębiorcy, by odzyskać kontrolę nad firmą. W rolach głównych ponownie pojawili się Jason Bateman, Jason Sudeikis, Charlie Day, Jennifer Aniston i Kevin Spacey.

Oto pełne zestawienie:
1. "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1" – 56,8 miliona dolarów
2. "Pingwiny z Madagaskaru" – 25,8 miliona dolarów
3. "Wielka Szóstka" – 17,7 miliona dolarów
4. "Interstellar" – 15,8 miliona dolarów
5. "Szefowie wrogowie 2" – 15,7 miliona dolarów
6. "Głupi i głupszy bardziej" – 8,3 miliona dolarów
7. "Teoria wszystkiego" – 5 milionów dolarów
8. "Zaginiona dziewczyna" – 2,4 miliona dolarów
9. "Birdman" – 1,8 miliona dolarów
10. "St. Vincent" – 1,7 miliona dolarów

Reklama