Rodzina Misty Upham zgłosiła jej zaginięcie 6 października i rozpoczęła jej poszukiwania m.in. za pomocą portali społecznościowych. Prosząc o pomoc, bliscy 32-letniej aktorki ujawnili jej problemy psychiczne i napisali, że zanim opuściła mieszkanie siostry w Seattle, cierpiąca na chorobę dwubiegunową Misty odstawiła leki.

Reklama

Dziesięć dni później w pobliżu White River w stanie Waszyngton odnaleziono ciało Misty Upham. Tożsamość kobiety potwierdził jej ojciec, Charles Upham. Policja poinformowała, że na razie brakuje dowodów, by stwierdzić, że doszło do przestępstwa. Rodzina aktorki jest jednak przekonana, że nie popełniła samobójstwa.

Misty Anne Upham (rocznik 1982) zagrała w filmach "Django" i "Sierpień w hrabstwie Osage" oraz serialach takich, jak "Skins" i "Big Love". Za występ w filmie "Rzeka Ocalenia" była w 2008 roku nominowana do nagrody Independent Spirit Award. Ostatnio pracowała na planie "Crawlspace". Aktorka angażowała się w pomoc mieszkańcom jednego z indiańskich rezerwatów. – Misty nie bała się głośno mówić o problemach, które dotyczą rdzennych Amerykanów. Miała przez to nieco wrogów – napisała Juliette Lewis na Twitterze.