Anna Przybylska zmarła 5 października po ciężkiej walce z rakiem trzustki. 35-letnia aktorka osierociła troje dzieci. Msza żałobna odprawiona została w kościele przy Armii Krajowej w Gdyni. Wzięły w niej udział setki osób. Część z nich zebrała się przed kościołem. Dla Anny Przybylskiej najważniejsze były miłość, przyjaźń i dzieci - mówił ksiądz w trakcie homilii. Podkreślał, że księga życia aktorki miała 35 stron i chciałoby się krzyknąć: za szybko Panie nam ją zabrałeś. Artystka spocznie na Cmentarzu Parafialnym przy Parafii pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Gdyni, Oksywie, ul. Płk. Dąbka.

Reklama

Gdynia i gdynianie przygotowali aktorce wzruszające pożegnanie. Centrum zdobią cztery tysiące białych róż i flagi z napisem "jesteś w naszych sercach". Księga kondolencyjna zapełnia się wciąż nowymi wpisami. Mieszkańcy Gdyni podkreślają przede wszystkim skromność i związki zmarłej z miastem

Rodzina Anny Przybylskiej poprosiła, by w trakcie uroczystości pogrzebowych nie robić zdjęć, ale także nie składać kondolencji i nie przynosić kwiatów. Czy paparazzi, z którymi gwiazda walczyła o szanowanie jej prywatności, zastosują się do prośby jej krewnych?

– Bardzo dziękujemy za wszystkie płynące do nas wyrazy wsparcia, wspomnienia, kondolencje i modlitwy – napisali bliscy słynnej Marylki ze "Złotopolskich" na jej stronie internetowej. – Podczas uroczystości pogrzebowych odbędzie się kwesta na Hospicjum im. Świętego Wawrzyńca w Gdyni, poświęcona pamięci Zmarłej, która przez wiele lat angażowała się w pomoc na rzecz potrzebujących i chorych.

Od wtorku można się wpisać do księgi kondolencyjnej, wyłożonej w gdyńskim InfoBoksie (ul. Świętojańska 30), która potem zostanie przekazana rodzinie Anny Przybylskiej.

Reklama

Przedwczesna śmierć aktorki poruszyła nie tylko jej fanów nad Wisłą. Informację o tym, że Anna Przybylska (znana za granicami Polski ze spotów reklamowych jednej z marek kosmetycznych) przegrała walkę z rakiem, podał m.in. brytyjski "The Independent".