Dziennik Gazeta Prawana logo

Czarna seria Hollywood trwa. Odeszła gwiazda "Star Treka"

14 sierpnia 2014, 10:55
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Arlene Martel i Leonard Nimoy w "Star Treku"
Arlene Martel i Leonard Nimoy w "Star Treku"/AKPA
Aktorka Arlene Martel, znana m.in. z serialu "Star Trek", nie żyje. Zmarła 12 sierpnia w szpitalu w Santa Monica. Miała 78 lat.

Arlene Martel zagrała w kilkudziesięciu serialach oraz kilkunastu filmach. Jednak zostanie zapamiętana dzięki tej jednej roli – T'Pring, potencjalnej narzeczonej Spocka w jednym odcinku drugiego sezonu "Star Treka".

Amerykańska aktorka wystąpiła też m.in. w serialach "Nietykalni", "Strefa mroku", "Ożeniłem się z czarownicą", "Mission: Impossible", "Mannix", "Columbo" i "Żar młodości". Na dużym ekranie pojawiała się rzadziej. Zagrała w filmach "Angels from Hell", "Chatterbox", "Zoltan, pies Draculi", "Eleonora – Pierwsza Dama Świata" i "Szkoła uczuć".

Arlene Martel zmarła 12 sierpnia w szpitalu w Santa Monica wskutek komplikacji po zawale serca. Miała 78 lat.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło megafon.pl
Tematy: Star Trek
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj