Podpisując petycję Cruz i Bardem dołączyli do dziesiątek hiszpańskich twórców filmowych, pisarzy i muzyków, którzy domagają się zawieszenia broni, potępiają Izrael za ludobójstwo i wzywają Unię Europejską do zrobienia tego samego.

Reklama

– To ignoranci – mówi ojciec Angeliny Jolie o gwiazdorskiej parze. Jego zdaniem postępowanie słynnych aktorów może przyczynić się do rozwoju antysemityzmu wśród ich fanów. – Jestem wściekły, jestem przybity tym, że ludzie tacy, jak Penelope Cruz czy Javier Bardem mogą zachęcać do antysemityzmu na całym świecie i są obojętni na szkody, jakie powodują?

Na zarzuty Jona Voighta odpowiedział Javier Bardem: – Choć jestem krytycznie nastawiony wobec działań wojskowych Izraela, mam wielki szacunek dla Izraelczyków i głęboko współczuję im z powodu ich straty. Jestem szufladkowany przez niektórych jako antysemita, podobnie jak moja żona, co jest zupełnym zaprzeczeniem tego, kim w rzeczywistości jesteśmy. Nie znosimy antysemityzmu, podobnie jak nie znosimy okrutnych i bolesnych konsekwencji wojny. Mój podpis miał być tylko prośbą o pokój. Zniszczenie i nienawiść generują tylko więcej nienawiści i zniszczenia.

– Nie jestem ekspertem, jeśli chodzi o tę sytuację i mam świadomość jej złożoności – oświadczyła Penelope Cruz. – Moim jedynym życzeniem i intencją jest nadzieja, że nastanie pokój zarówno w Gazie, jak i w Izraelu.

Więcej czytaj w portalu Stopklatka.pl>>>