Do sieci trafiło aż 85 tysięcy rolek filmowych (3500 godzin) z materiałami zarejestrowanymi niemal przez cały XX wiek. Coś dla siebie wypatrzą tu zarówno miłośnicy sportu, kultury (w tym kina i muzyki), mody, jak i polityki oraz historii.

Reklama

Pod tym adresem znaleźć można nagrania z obu wojen światowych, pogrzebu królowej Wiktorii, pierwszego lotu braci Wright czy katastrofy sterowca Hindenburg. Są tu też rozmowy z ocalałymi z Titanica. Nie brakuje wywiadów z gwiazdami – w tym z Laurelem i Hardym czy Elvisem Presleyem. Internauci mogą również podziwiać Grace Kelly, Audrey Hepburn i Beatlesów. Archiwa obejmują występ 13-letniej Julie Andrews dla króla Jerzego VI oraz ślub Romana Polańskiego z Sharon Tate i zwycięstwo Arnolda Schwarzeneggera w mistrzostwach kulturystycznych.

Nagrania British Pathé zostały scyfryzowane już w 2002 roku. Teraz udostępniono je za darmo internautom na całym świecie. Firma Pathé została założona w 1896 roku w Paryżu. Swój brytyjski oddział otworzyła 14 lat później. Jej operatorzy filmowali świat od lat 90. XIX wieku aż do 1970 roku.