Darren Aronofsky: Ludzie doprowadzą do końca świata

| Aktualizacja:

Jeszcze przed premierą filmu "Noe: Wybrany przez Boga", Darren Aronofsky został okrzyknięty wojownikiem o środowisko naturalne człowieka. "Nie jestem wariatem. W >>Księdze Rodzaju<< jest jasny przekaz ekologiczny" - mówi reżyser kontrowersyjnego obrazu.

wróć do artykułu
 • ~mason
  (2014-04-02 19:43)
  ile dinozaurów zmieściło się na łajbę noego?
 • ~pkp
  (2014-04-02 20:25)
  komuś odbiło
 • ~rudy z budy
  (2014-04-02 21:28)
  kasa, tylko kasa i wielkie nic i wielka pustka
 • ~fajny
  (2014-04-02 21:34)
  aranofsky nie rozumie pisma, noe ratuje zwierzęta ale tylko po parze lub 7 par, reszta zwierząt ginie choć nie zawiniły niczym, ratuje je dlatego, żeby przedłużyć gatunek, potop jest dlatego że człowiek zawinił a noe jako jeden był sprawiedliwy, ze słów aranofskyego błędnie można zrozumieć że zwierzęta są dla Boga ważniejsze od człowieka, po potopie Bóg smuci się i oddaje zwierzęta człowiekowi na posiłek akceptując ułomności natury ludzkiej, a przy stworzeniu nakazuje aby czynić sobie ziemie poddaną, nawet grzeszny człowiek ważniejszy jest dla Boga od zwierzęcia - warto o tym pamiętać oglądając ten film
 • ~chrześcijanin
  (2014-04-03 08:52)
  Żeby zrozumieć co się stało na ziemi, jak rozmnożył się grzech i jak zdeprawowane zostało ludzkie ciało trzeba czytać Biblię, tu krótko: I Moj. 6: 1 A kiedy ludzie zaczęli rozmnażać się na ziemi i rodziły im się córki, 2 Ujrzeli synowie boży, że córki ludzkie były piękne. Wzięli więc sobie za żony te wszystkie, które sobie upatrzyli.
  3 I rzekł Pan: Nie będzie przebywał duch mój w człowieku na zawsze, gdyż jest on tylko ciałem. Będzie więc życie jego trwać sto dwadzieścia lat.
  4 A w owych czasach, również i potem, gdy synowie boży obcowali z córkami ludzkimi, byli na ziemi olbrzymi, których im one rodziły. To są mocarze, którzy z dawien dawna byli sławni.
  5 A gdy Pan widział, że wielka jest złość człowieka na ziemi i że wszelkie jego myśli oraz dążenia jego serca są ustawicznie złe, 6 Żałował Pan, że uczynił człowieka na ziemi i bolał nad tym w sercu swoim. 7 I rzekł Pan: Zgładzę człowieka, którego stworzyłem, z powierzchni ziemi, począwszy od człowieka aż do bydlęcia, aż do płazów i ptactwa niebios, gdyż żałuję, że je uczyniłem.
  Ale Noe znalazł łaskę w oczach Pana.

  Kim są ci synowie boży. To stworzeni aniołowie, którzy zbuntowali się razem z Szatanem. Złamali rozkaż Boży i opuścili swoje miejsce przeznaczenia i współżyli z ziemskimi kobietami,
  : Judy 1: 6 Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
  Dlaczego to zrobili? Ponieważ Szatan chciał i chce przeciwdziałać Bożym planom odkupienia ludzkości w Jezusie Chrystusie, który miał narodzić się z kobiety. I Moj. 3: Wtedy rzekł Pan Bóg do węża: Ponieważ to uczyniłeś, będziesz przeklęty wśród wszelkiego bydła i wszelkiego dzikiego zwierza. Na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni życia swego!
  15 I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem; ono zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz je w piętę.

  Szatan chce zniszczyć każdą możliwość wypełnienia się proroctw. pamiętacie z lekcji o zabiciu w Izraelu wszystkich dzieci w wieku od 0 do dwóch lat, kiedy to trzej mędrcy ogłosili, o narodzeniu się Króla Izraela w czasach panowania Heroda? To wtedy przyszedł Odkupiciel Jezus Chrystus. Walka o ratunek Ludzi w Jezusie Chrystusie się nie skończyła, bo tylko zbawieni (uratowani) są ci, którzy uwierzą w dzieło odkupienia w Chrystusie. Czytajcie Biblię!