Najwyżej notowaną nowością walentynkowego weekendu była komedia romantyczna "About Last Night". Obraz stanowi nową wersją filmu "Ta ostatnia noc" z 1986 roku i powstał na podstawie sztuki Davida Mameta "Sexual Perversity in Chicago". Film ukazuje losy dwóch par, które poznają się barze, z którego trafiają do sypialni, a następnie zostają skonfrontowani z codziennością. Dzieło, w którym występują Michael Ealy, Joy Bryant, Kevin Hart i Regina Hall, zarobiło 27 milionów dolarów.

Oczko niżej znalazł się kolejny remake – "Robocop" (oryginał pochodzi z 1987 roku). Bohaterem jest policjant Alex Murphy (Joel Kinnaman), który zostaje poturbowany podczas starcia z przestępcami. Ciało śmiertelnie rannego stróża prawa zostaje wykorzystane do zbudowania robota mającego za zadanie strzec sprawiedliwości w gnębionym zbrodnią mieście. Produkcja, którą wyreżyserował José Padilha, przyniosła 21,5 miliona dolarów zysku.

Kolejny debiut to "Miłość bez końca" – opowieść o Jade i Davidzie, którzy zakochują się w sobie podczas niezapomnianego lata. Ich uczucie natrafia na wiele problemów, w tym opór ze strony rodziców dziewczyny. Melodramat zarobił 13,4 miliona dolarów i zapewnił sobie 5. lokatę.

Na miejscu siódmym pojawiła się jeszcze jedna miłosna historia"Zimowa opowieść". W filmie Colin Farrell wciela się w Petera Lake'a, złodziejaszka, który zakochuje się w chorej na gruźlicę dziewczynie, Beverly Penn (Jessica Brown Findlay). Na ekranie toczy się opowieść o cudach, przeplatających się losach i odwiecznej walce dobra ze złem w mitycznym Nowym Jorku na przestrzeni stu lat. Na konta twórców wpłynęło blisko 8 milionów dolarów.

1. "LEGO® przygoda" – 48,8 miliona dolarów
2. "About Last Night" – 27 milionów dolarów
3. "RoboCop" – 21,5 miliona dolarów
4. "Obrońcy skarbów" – 15 milionów dolarów
5. "Miłość bez końca" – 13,4 miliona dolarów
6. "Ride Along" – 8,8 miliona dolarów
7. "Zimowa opowieść" – 7,8 miliona dolarów
8. "Kraina lodu" – 5,9 miliona dolarów
9. "Ocalony" – 4,1 miliona dolarów
10. "Ten niezręczny moment" – 3,3 miliona dolarów