Shooting Stars to specjalny program stworzony przez European Film Promotion, którego celem jest promowanie młodych i utalentowanych aktorów europejskich. W tym roku oprócz Mateusza Kościukiewicza w gronie aktorów z tytułem Shooting Star znaleźli się również: Danica Curcic (Dania), Maria Dragus (Niemcy), Miriam Karlkvist (Włochy), Marwan Kenzari (Holandia), Jakob Oftebro (Norwegia), Cosmina Stratan (Rumunia), Nikola Rakocevic (Serbia), Edda Magnason (Szwecja), George MacKay (Wielka Brytania).

Reklama

Jury Shooting Stars wyróżniło Mateusza Kościukiewicza za rolę w filmie "W imię..." Małgośki Szumowskiej, który wszedł na ekrany polskich kin we wrześniu tego roku.

Kościukiewicz jest czwartym polskim aktorem z tytułem Shooting Star. W ubiegłych latach Shooting Stars byli: Agnieszka Grochowska w 2007 roku, Agata Buzek w 2010 roku oraz Jakub Gierszał w 2012 roku. Nominacja do tytułu Shooting Star otworzyła drogę do międzynarodowej kariery wielu europejskim aktorom. Są wśród nich Rachel Weisz, Daniel Craig, Daniel Brühl, Carey Mulligan, Alba Rohrwacher, Mélanie Laurent, Moritz Bleibtreu czy Elena Anaya.

Oficjalna prezentacja Shooting Stars odbędzie się w dniach 8-10 lutego 2014 roku podczas 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. W ciągu całego roku aktorzy z tytułem Shooting Star odwiedzą wiele międzynarodowych festiwali filmowych, wezmą udział w warsztatach i spotkaniach jako nowi ambasadorzy kina europejskiego.

Ostatnio Mateusza Kościukiewicza można było podziwiać w filmie "Bilet na Księżyc" Jacka Bromskiego, który miał premierę 8 listopada.