Dzieło stanowi kontynuację hitu "Igrzyska śmierci" i ekranizację drugiego tomu trylogii Suzanne Collins. Film z Jennifer Lawrence w roli głównej przyniósł kolejne 74 miliony dolarów.

Reklama

Najwyżej notowana nowość to "Homefront" na 5. miejscu z niespełna 10 milionami na koncie. Głównym bohaterem thrillera jest Phil Broker (Jason Statham), były agent DEA, który razem z córką przeprowadza się na prowincję. Ma nadzieję, że w ten sposób uda mu się odciąć od przeszłości. Szybko przekonuje się, w jak wielkim był błędzie. Pozornie cichym miasteczkiem rządzi bowiem przemoc, narkotyki i zły magnat Gator (James Franco). W filmie występują także Winona Ryder, Rachelle Lefevre, Kate Bosworth i Frank Grillo. Autorem scenariusza jest Sylvester Stallone, a za reżyserię odpowiada Gary Fleder.

Drugi i ostatni debiut top 10 to "Black Nativity" o nastoletnim chłopcu (Jacob Latimore) spędzającym Boże Narodzenie u dziadków, których nigdy wcześniej nie poznał. Świąteczne kazanie dziadka uświadamia chłopcu znaczenie wiary i rodziny. W filmie grają również Jennifer Hudson, Forest Whitaker, Angela Bassett, Tyrese Gibson, Jacob Latimore, Mary J. Blige i Nasir Jones (Nas). Obraz Kasi Lemmons zarobił niecałe 4 miliony dolarów.

1. "Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia" – 74,5 miliona dolarów
2. "Kraina lodu" – 66,7 miliona dolarów
3. "Thor: Mroczny świat" – 11,1 miliona dolarów
4. "The Best Man Holiday" – 8,49 miliona dolarów
5. "Homefront" – 6,97 miliona dolarów
6. "Delivery Man" – 6,93 miliona dolarów
7. "Złodziejka książek" – 4,85 miliona dolarów
8. "Black Nativity" – 3,88 miliona dolarów
9. "Filomena" – 3,79 miliona dolarów
10. "Last Vegas" – 2,79 miliona dolarów