Obraz stanowi adaptację powieści Orsona Scotta Carda. Bohaterem książki jest Andrew "Ender" Wiggin, jedno z genialnych dzieci biorących udział w rządowym eksperymencie. Młody bohater trafia do szkoły wojskowej, która ma uczynić z niego doskonałego dowódcę, gotowego stawić czoła wrogowi z kosmosu. Osamotniony pośród innych dzieci-żołnierzy i poddany surowej dyscyplinie, Ender nie przestaje myśleć o ukochanej siostrze, brutalnym starszym bracie oraz o roli, jaką cała trójka odegrać ma w walce z najeźdźcą. W roli tytułowej możemy podziwiać Asę Butterfielda. U jego boku występują m.in. Harrison Ford, Ben Kingsley, Abigail Breslin, Hailee Steinfeld i Viola Davis. Za reżyserię odpowiada Gavin Hood. Dzieło zarobiło 28 milionów dolarów.

Reklama

Druga nowość zestawienia to "Last Vegas" na trzeciej pozycji z 16,5 milionami dolarów. Bohaterami są starsi panowie, którzy jadą do Las Vegas na wieczór kawalerski jednego z nich. Mężczyzna postanowił w końcu się ustatkować i oświadczył się kobiecie o połowie młodszej. Przyjaciele postanawiają to uczcić. W komedii Jona Turtletauba zagrali Michael Douglas, Kevin Kline, Morgan Freeman i Robert De Niro.

Oczko niżej pojawił się ostatni debiut top 10 – animacja "Free Birds". To opowieść o dwóch indykach (Woody Harrelson i Owen Wilson), które przenoszą się w przeszłość, aby zapobiec powstaniu tradycji zjadania indyka w Święto Dziękczynienia. Film Jimmy'ego Haywarda przyniósł nieco ponad 16 milionów zysku.

1. "Gra Endera" – 28 miliona dolarów
2. "Jackass: Bezwstydny dziadek" – 20,5 miliona dolarów
3. "Last Vegas" – 16,5 miliona dolarów
4. "Free Birds" – 16,2 miliona dolarów
5. "Grawitacja" – 13,1 miliona dolarów
6. "Kapitan Phillips" – 8,5 miliona dolarów
7. "Zniewolony" – 4,6 miliona dolarów
8. "Klopsiki kontratakują" – 4,2 miliona dolarów
9. "Carrie" – 3,4 miliona dolarów
10. "Adwokat" – 3,25 miliona dolarów