Film ukazuje losy pary astronautów, którzy próbują przeżyć po tym, jak ich stacja kosmiczna zostaje zniszczona. Doktor Ryan Stone (Sandra Bullock) jest znakomitym inżynierem medycznym i to jej pierwsza misja. Towarzyszy jej astronauta-weteran Matt Kowalski (George Clooney). Gdy udają się na pozornie rutynowy spacer w przestrzeni kosmicznej, dochodzi do katastrofy. Bohaterowie pozostają sami, przywiązani do siebie, krążący w ciemności i bez kontaktu z Ziemią. Strach zamienia się w panikę, każdy oddech pomniejsza i tak niewielką ilość tlenu, a jedyną drogą do domu może okazać się jeszcze większe pogrążenie się w przerażającej nieskończoności kosmosu. Dzieło po pierwszym weekendzie zarobiło 55,5 miliona dolarów.

Reklama

Drugą nowością jest zamykający podium z ponad 7 milionami dolarów obraz "Ślepy traf". Głównym bohaterem jest student uczelni w Princeton (Justin Timberlake), który z trudnością spłaca zaciągnięte kredyty. Aby zasilić kieszeń, zgadza się podjąć pracę u Ivana Blocka (Ben Affleck), miliardera prowadzącego nielegalny interes opierający się na hazardzie w internecie. Za kamerą stanął Brad Furman.

Ostatni debiut top 10 to "Pulling Strings" na 9. lokacie. Bohaterką jest Rachel, dyplomatka pracująca w Meksyku, której życie wywraca się do góry nogami, gdy po imprezowej nocy zostaje uratowana przez pewnego Mariachi. Meksykańska produkcja w reżyserii Pedra Pabla Ibarry przyniosła zysk 2,5 miliona dolarów.

1. "Grawitacja" – 55,5 miliona dolarów
2. "Klopsiki kontratakują" – 21,5 miliona dolarów
3. "Ślepy traf" – 7,6 miliona dolarów
4. "Labirynt" – 5,7 miliona dolarów
5. "Wyścig" – 4,41 miliona dolarów
6. "Don Jon" – 4,16 miliona dolarów
7. "Baggage Claim" – 4,12 miliona dolarów
8. "Naznaczony: Rozdział 2" – 3,88 miliona dolarów
9. "Pulling Strings" – 2,5 miliona dolarów
10. "Ani słowa więcej" – 2,15 miliona dolarów