Produkcja stanowi kontynuację przeboju "Klopsiki i inne zjawiska pogodowe". Za reżyserię odpowiadają Cody Cameron i Kris Pearn. Autorami scenariusza są John Francis Daley i Jonathan Goldenstein ("Szefowie wrogowie"). Głosów postaciom użyczyli m.in. Anna Faris, Bill Hader, Andy Samberg i Neil Patrick Harris. Film zarobił po pierwszym weekendzie 35 milionów.

Reklama

Tuż za podium znalazła się druga nowość – "Baggage Claim". Główną bohaterką opowieści jest zdesperowana trzydziestolatka, stewardesa, Montana Moore, która daje sobie 30 dni, by w końcu odnaleźć życiowego partnera. Kobieta wyrusza w podróż przez Stany Zjednoczone. Na jej drodze stają m.in. kaznodzieja, polityk i potentat. W roli głównej wystąpiła Paula Patton. Film przyniósł zysk ponad 9 milionów dolarów.

Trzeci i ostatni debiut top 10 zestawienia to "Don Jon" z 9 milionami na koncie. Obraz przedstawia historię współczesnego Don Juana – Jona Martello (Joseph Gordon-Levitt), który co weekend podrywa nową dziewczynę, a w tygodniu umila sobie czas seansami filmów pornograficznych. Jego życie zmienia się jednak, gdy poznaje Barbarę Sugarman (Scarlett Johansson), dziewczynę wychowaną na hollywoodzkich komediach romantycznych.

1. "Klopsiki kontratakują" – 35 milionów dolarów
2. "Labirynt" – 11,3 miliona dolarów
3. "Wyścig" – 10,3 miliona dolarów
4. "Baggage Claim" – 9,3 miliona dolarów
5. "Don Jon" – 9 milionów dolarów
6. "Naznaczony: Rozdział 2" – 6,75 miliona dolarów
7. "The Family" – 3,7 miliona dolarów
8. "No se Aceptan Devoluciones" – 3,38 miliona dolarów
9. "Millerowie" – 2,87 miliona dolarów
10. "The Butler" – 2,42 miliona dolarów