W "Dallas Buyers Club" w roli głównej występuje Matthew McConaughey. Aktor wciela się w postać chorego na HIV Rona Woodruffa, któremu pozostał około miesiąc życia. Mężczyzna postanawia oszukać śmierć. Dzięki stosowaniu nielegalnych leków udaje mu się przeżyć, a przy okazji pomóc innym chorym. Produkcja jest oparta na prawdziwej historii z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

Reklama

Jeszcze przed premierą obraz zasłynął z dwóch drastycznych transformacji. W ramach przygotowań do zdjęć McConaughey oraz Jared Leto (w drugoplanowej roli transseksualisty Rayona) schudli po kilkanaście kilogramów osiągając niebezpiecznie niską wagę. – Po prostu przestałem jeść – opowiada Jared Leto. – Schudłem 13 albo 18 kilo, sam już nie wiem. W pewnym momencie przestałem liczyć. Tak niska waga zmienia sposób chodzenia, siedzenia, myślenia.

Zdjęcia Jareda Leto po transformacji można zobaczyć pod tym adresem. 1 listopada film zagości w kinach za oceanem. 21 maja ukazał się nowy krążek 30 Seconds To Mars, "Love Lust Faith + Dreams". Aktorski dorobek Leto zamyka film "Mr. Nobody".