"One Direction: This is Us" opowiada o dotychczasowej karierze boysbandu. Za produkcję obrazu odpowiedzialny jest Simon Cowell, z kolei reżyserii podjął się Morgan Spurlock, twórca m.in. dokumentu "Super Size Me". Grupa One Direction ma na swoim koncie dwa albumy studyjne – "Up All Night" oraz "Take Me Home", które łącznie na świecie sprzedały się w ponad 30 milionach egzemplarzy. Zespół zdobył liczne nagrody muzyczne, w tym dwie prestiżowe BRIT Award, 3 nagrody MTV EMA, 3 MTV Video Music Awards i 3 Billboard Music Awards. Muzyczny dokument o formacji w weekend otwarcia w USA zarobił 17 milionów dolarów.

Reklama

Druga najwyżej notowana nowość to "No se Aceptan Devoluciones". Bohaterem meksykańskiej komedii jest mężczyzna samotnie wychowujący córkę. Ich życie zaczyna się komplikować, kiedy po 6 latach pojawia się matka dziecka. Obraz Eugenio Derbeza przyniósł 7,5 miliona dolarów zysku, co zagwarantowało 5. pozycję.

Ostatni debiut top 10 zestawienia to "Getaway" z 4,5 miliona dolarów na koncie i 9. lokatą. Główną postacią thrillera jest Brent, były kierowca wyścigowy (Ethan Hawke), którego żona zostaje uprowadzona przez tajemniczego porywacza (Jon Voight). Mężczyzna rozpoczyna walkę z czasem o życie ukochanej. W misji towarzyszy mu przypadkowa pasażerka (Selena Gomez). Za reżyserię projektu odpowiada Courtney Solomon. W obrazie występują również Rebecca Budig i Bruce Payne.

1. "This Is Us" – 17 milionów dolarów
2. "The Butler" – 14,7 miliona dolarów
3. "Millerowie" – 12,6 miliona dolarów
4. "Samoloty" – 7,76 miliona dolarów
5. "No se Aceptan Devoluciones" – 7,5 miliona dolarów
6. "Elizjum" – 6,3 miliona dolarów
7. "Dary Anioła: Miasto kości" – 5,2 miliona dolarów
8. "The World's End" – 4,76 miliona dolarów
9. "Getaway" – 4,5 miliona dolarów
10. "Percy Jackson: Morze potworów" – 4,42 miliona dolarów