Dziennik Gazeta Prawana logo

"Millerowie" – familia przemytników

16 sierpnia 2013, 09:18
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Millerowie
Millerowie/Warner Bros
W jaki sposób przewieźć przez granicę amerykańsko-meksykańską narkotyki? Diler nieudacznik David Clark (Jason Sudeikis) znalazł wyjście idealne.

Wynajmuje trzy dość przypadkowe osoby, by udawały jego rodzinę. Co z tego, że jego "żona" (Jennifer Aniston) jest na co dzień striptizerką, zaś "dzieci" to nastoletnia uciekinierka z domu i sąsiad ciamajda. Ważne, żeby przez kilkanaście godzin udawali zgraną rodzinę wracającą z wycieczki do Meksyku. Zgraną na tyle, by nie wydać się przed celnikami, że w ich camperze upchnięte są dwie tony marihuany oraz – czego początkowo Millerowie oczywiście nie wiedzą – tarantula.

Wszystko będzie miało swoje konsekwencje. Tym bardziej że na drodze do domu czekają nie tylko meksykańscy policjanci, lecz także nielegalni imigranci, agenci antynarkotykowi i konkurencyjni gangsterzy. Wszystko też zapowiada zabawę, delikatnie mówiąc, nie najwyższych lotów.

Jason Sudeikis, jeszcze do niedawna podpora "Saturday Night Live", pozbawiony wsparcia utalentowanych kolegów po fachu (jak choćby w udanych "Szefach wrogach") nie jest raczej w stanie pociągnąć całego filmu. Także reżyser Rawson Marshall Thurber swoich dotychczasowych osiągnięć (z których w Polsce widzieliśmy jedynie "Zabawy z piłką" z Benem Stillerem w roli głównej) nie może zaliczać do przesadnie udanych. Po amerykańskiej premierze "Millerów" recenzenci reagowali raczej chłodno, ale publiczności film się spodobał.

MILLEROWIE | USA 2013 | reżyseria: Rawson Marshall Thurber | dystrybucja: Galapagos | czas: 110 min

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Dziennik Gazeta Prawna
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj