"Wałęsa. Człowiek z nadziei" polskim kandydatem do Oscara?

| Aktualizacja:

Prawdopodobnie za kilka dni Polski Instytut Sztuki Filmowej oficjalnie ogłosi, że polskim kandydatem do Oscara w kategorii Film Nieanglojęzyczny jest... "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Każdy inny wybór będzie uznany za niespodziankę – czytamy na stronach Stopklatka.pl, jednego z dwóch największych polskich internetowych portali filmowych.

wróć do artykułu
  • ~bolek
    (2013-07-31 18:21)
    bendem pałował
  • ~tele-wic
    (2013-07-31 15:06)
    Polska megalomania!!!
  • ~filuk
    (2013-07-31 14:33)
    Jeżeli do filmu dołączą wątek niestrudzonej walki o koszerne mięso to jest szansa na oskara.
  • ~podatnik
    (2013-07-31 14:25)
    Prościej: Nie chcem ale muszem TW Bolek
  • ~V8
    (2013-07-31 14:00)
    Ten szmirowaty film jest tylko dla Szabas gojów ale na pewno nie dla Polaków ...
  • ~Pytanie
    (2013-07-31 12:53)
    A czy mlody Stuhr to juz wie co sie dzialo pod Cedynia i pod Glogowem???
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-07-31 12:45)
    BOLEK to ma w życiu farta!
    Nie dość, że sam - w pojedynkę - obalił cały komunizm, nie dość, że dostał za to nagrodę Nobla, to jeszcze regularnie wygrywał w TOTO-LOTKA - a teraz dostanie OSCARA.
    Lucky-boy ten nasz Mędrzec Europejski!
    BOLEK to ma w życiu farta!
    Nie dość, że sam - w pojedynkę - obalił cały komunizm, nie dość, że dostał za to nagrodę Nobla, to jeszcze regularnie wygrywał w TOTO-LOTKA - a teraz dostanie OSCARA.
    Lucky-boy ten nasz Mędrzec Europejski! A jaki do tego inteligentny!
  • ~krzych
    (2013-07-31 12:27)
    A gdzie nagroda dla Amber Gold za sponsoring i etaty dla Wajdy
  • ~newyorker77
    (2013-07-31 12:10)
    "Walesa" jest 57 polska nadzieja (liczac w kolejnosci zglaszane przez lata filmy) do Oskara. I bedzie jak zawsze ; pozostanie nadzieja.
  • ~m
    (2013-07-31 12:06)
    Świat ma obowiązek kochać Żydów, natomiast Żydzi nie powinni kochać świata. Od zawsze z jakiegoś tylko Żydom nieznanego powodu, byli wszędzie i przez wszystkich prześladowani. Oni nie chcą znać powodów, nie przyjmują ich do wiadomości. A powód jest banalny, logiczny, do bólu prawdziwy i nie do podważenia. Trudno nadal kochać owieczkę, gdy odkrywamy, że to lis w skórze jagnięcia!

    Nazwiska, narodowość, zmieniają ludzie, którzy chcą ukryć swoją prawdziwą tożsamość. Tak robią ścigani przez prawo, zbrodniarze, przestępcy, szpiedzy, oszuści, ludzie o złych intencjach wobec tych wszystkich, przed którymi ukrywają swoją tożsamość. Taki rodzaj podłej asymilacji, udawania kogoś innego, nazywa się zawszeniem lub zaszczurzeniem nacji.
  • ~magda
    (2013-07-31 11:53)
    Ekipa jakaś szmatława, w sam raz do produkcyjniaka.
  • ~vis
    (2013-07-31 11:42)
    dalej robią wode z muzgu a szkoda młode roczniki są na to chłonne i tak pomału zaciera sie prawda o narodzie ktury tyle wycierpiał a nie umiał wyciagnąc wniosków
  • ~ubawiony bzdetami
    (2013-07-31 11:40)
    Lansowanie tego lokalnego koniunkturalnego kiczu przedstawiającego w wersji ckliwo mydlano cukierkowej dość kontrowersyjną postać Wałęsy, to robienie pośmiewiska z naszego kraju. Z Wajdą różnie bywało, ale teraz to już upadł na głowę!
    Te zdjęcia z filmu pokazujące jedynie sztuczne wymuszone pozy i wymęczone aktorskie gesty wywołują rozbawienie.
  • ~werda
    (2013-07-31 11:40)
    Czekamy na ,, prawdziwy ,, film o Walesie
  • ~Przymanowski
    (2013-07-31 11:35)
    szykuje sie nam nowy serial w stylu "CZTERECH PANCERNYCH i PSA"
  • ~smok1957
    (2013-07-31 11:25)
    Proponuje tytuł filmu Droga do wolności Bolka i Lolka.
  • ~dobrarada
    (2013-07-31 11:10)
    Nie kompromitujcie tego człowieczka.
  • ~pardons
    (2013-07-31 11:09)
    Czekamy na drugi film "Bolek"
  • ~lis