Bohaterowie filmu, Angelo i Kasia, poznają się we Włoszech w grupie modlitewnej Focolari. Ich związek przerywa jednak powrót dziewczyny do Polski i decyzja o wstąpieniu do klasztoru. Angelo przyjeżdża do Warszawy, by nakłonić Kasię do zmiany postanowienia. Czekając na jej decyzję, podejmuje pracę w międzynarodowej korporacji.

Reklama

Tam mężczyzna poznaje szefową firmy - Kris. Ta bezwzględna kobieta wykorzystuje swą pozycję w firmie i bawi się nowym pracownikiem. Angelo jest ofiarą drwin i mobbingu. Okrutna szefowa po cichu odczuwa jednak fascynację głęboką wiarą swego podwładnego.

- Ten projekt był trudny w dwójnasób. Film autorski, który jest z założenia poważną rozmową z wymagającym widzem, a nie komercyjną produkcją, nigdy nie jest łatwym przedsięwzięciem dla producenta. Poza tym, byliśmy rozpięci pomiędzy trzema krajami. Zmontowanie trzech przestrzeni, które pozwoliło nam ten film nakręcić między Włochami, Polską i Rosją to trudność trzykrotnie większa, niż zrobienie filmu w jednym kraju - powiedział Krzysztof Zanussi, który jest reżyserem, scenarzystą i producentem swojego najnowszego obrazu.

Zdjęcia do "Obcego ciała" realizowane były w Polsce, we Włoszech i w Rosji.

W filmie zagrali m.in. Riccardo Leonelli, Victoria Zinny, Tschulpan Chamatowa, Agata Buzek, Agnieszka Grochowska, Weronika Rosati, Stanisława Celińska, Jacek Poniedziałek i Sławomir Orzechowski.

Premiera najnowszego filmu Zanussiego, który powrócił na plan filmowy po trzech latach, planowana jest na 2014 rok.