Radcliffe miał ostatnio okazję poznać swojego idola podczas prestiżowego spotkania White House Correspondents' Dinner. Clooney nie szczędził mu pochwał. - Wymieniliśmy kilka zdań - relacjonował Daniel Radcliffe. - George powiedział, że nie każdy ma szansę na sukces, ale ja jestem na dobrej drodze do bycia wielkim.

Reklama

Młody aktor często przyznaje, że musi walczyć z legendą Harry'ego Pottera i nie chce zostać zapamiętany wyłącznie z tej roli. - Myślę, że jeszcze przez kilka lat nie powstanie nawet jeden artykuł, w którym dziennikarze nie wspomną o Harrym Potterze - mówi Daniel Radcliffe. - Moim celem jest wyjść poza tę postać jako aktor i zostać zapamiętanym z innych ról. Kiedyś mi to przeszkadzało, ale teraz zaczynam się z tym oswajać.

W wywiadzie dla magazynu Empire, Brytyjczyk dodał, że ostatnio proponowano jemu i jego przyjaciołom z czasów ekranizacji Harry'ego Pottera udział w tym samym filmie. Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint mieliby znów spotkać się na planie, tym razem w nowej adaptacji powieści "Czarnoksiężnik z Krainy Oz", gdzie Daniel zagrałby Tchórzliwego Lwa. Żadne z trójki aktorów nie wzięło tej propozycji na poważnie.

Ostatnią produkcją, w jakiej zagrał Daniel Radcliffe jest film "Kill Your Darlings" z 2013 roku.