Zasięg misji ratunkowych Toma Cruise'a sukcesywnie się powiększa. W najnowszym filmie zatytułowanym "Niepamięć" obejmować będzie nie tylko Ziemię, lecz także skolonizowane przez ludzi księżyce Saturna. Niszczycielska wojna z obcymi, którzy kilkadziesiąt lat wcześniej zaatakowali ludzkość, doprowadziła bowiem do tego, że cała powierzchnia planety uległa silnemu napromieniowaniu. Na Ziemi pozostały jedynie składowiska niesprawnych dronów oraz resztki nieskażonych surowców naturalnych.

Reklama

Były żołnierz Jack Harper (Tom Cruise) jest człowiekiem od brudnej roboty: zamiast spokojnie urządzać sobie życie tam, gdzie robi to reszta ziemskich uciekinierów, on naprawia zepsute drony i wydobywa spod powierzchni zniszczonej planety to, co nadaje się jeszcze do wykorzystania. Sytuacja Harpera skomplikuje się, gdy spotka on na swojej drodze dysponującą niewygodnymi dla niego faktami tajemniczą nieznajomą (Olga Kurylenko).

Twórcą "Niepamięci" jest Joseph Kosinski, niezbyt doświadczony reżyser (ma jeszcze na koncie utrzymany w podobnej konwencji "Tron: Dziedzictwo"), ale za to jeden z najbardziej cenionych w Hollywood specjalistów od komputerowych efektów specjalnych.

NIEPAMIĘĆ | USA 2013 | reżyseria: Joseph Kosinski | dystrybucja: UIP | czas: 126 min