Współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej obraz "Venus in Fur"("La Venus a la fourrure"), koprodukcja francusko-polska, to adaptacja sztuki Davida Ivesa, który jest ponadto współautorem scenariusza. Głównym bohaterem filmu jest Thomas, reżyser poszukujący do swojej nowej sztuki odtwórczyni głównej roli. Żadna aktorka nie spełnia jego wymagań i kiedy zrezygnowany Thomas już chce dać za wygraną, do teatru wbiega Vanda, prawdziwy huragan nieobliczalnej i erotycznej energii.

Reklama

Początkowo wszystko wskazuje na to, że będzie ona ucieleśnieniem wszystkich bolączek Thomasa. Jest bezczelna, niewychowana, zdesperowana i nieprzygotowana. Gdy jednak Thomas niechętnie zgadza się dać jej szansę, aktorka przechodzi oszałamiającą transformację, a reżyser szybko traci dla niej głowę.

W główne role w "Venus in Fur" wcielili się Mathieu Amalric i Emmanuelle Seigner. Autorem zdjęć do filmu jest polski operator Paweł Edelman. Producentem obrazu jest R.P. Productions, a polskim koproducentem i dystrybutorem Monolith Films.

Produkcje, które będą walczyć o tegoroczną Złotą Palmę, w tym komedię Romana Polańskiego, oceni jury pod przewodnictwem Stevena Spielberga.