Chociaż Abrams swoje dzieła trzyma w ścisłej tajemnicy, to zgodził się pokazać "W ciemność Star Trek" choremu mężczyźnie, któremu najprawdopodobniej pozostało tylko kilka tygodni życia. Fan nie mógł ujawnić publicznie niczego na temat tego, co zobaczył – poza informacją, że jest już po seansie i że bardzo mu się ten seans podobał.

Reklama

Żona chorego napisała również jak bardzo jest wdzięczna społeczności internetowej, która pomogła w doprowadzeniu do projekcji. Wszystko zaczęło się bowiem od społecznościowego wpisu Grady'ego Hendrixa, z którym Daniel organizował Nowojorski Festiwal Filmu Azjatyckiego. Nie chodziło nawet o możliwość obejrzenia całego filmu – tylko jego fragmentu. Wieści szybko się rozeszły i dotarły do reżysera, który złamał swoje dotychczasowe zasady.

Światowa premiera "W ciemność Star Trek" zapowiadana jest na maj. Do Polski obraz ma dotrzeć kilka tygodni później. Na ekranie zobaczymy m.in. Benedicta Cumberbatcha, a także Chrisa Pine'a, Zoe Saldanę, Johna Cho, Antona Yelchina i Zachary'ego Quinto.