Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, które co roku przyznaje nagrody filmowe zwane Złotymi Globami, wybrało jedną z prowadzących styczniowej ceremonii. Została nią Francesca Eastwood, córka Clinta Eastwooda. Otrzymała ona zaszczytny tytuł Miss Złotych Globów 2013.

Reklama

Tytuł Miss Złotych Globów przyznawany jest od 1963 roku. Zgodnie z tradycją otrzymuje go córka lub syn znanych osób z filmowej. W przeszłości honory gospodyni ceremonii pełniła już starsza córka Eastwooda, Kathryn.

W pewnym sensie, Francesca jest już weteranką tej imprezy. Miała osiem lat, gdy po raz pierwszy gościła na ceremonii rozdania Złotych Globów. Zna też na wylot branżę filmową. Na wielkim ekranie zadebiutowała mając zaledwie dwa lata ("Pod niebem Henrietty", 1995). Ostatnio amerykańscy telewidzowie mogli oglądać ją w reality-show "Pani Eastwood i Spółka", programie o rodzinie jednej z największych gwiazd Hollywood.

– Nie chciałabym zakładać sukni wieczorowej. Te wyrafinowane kreacje powinny być zarezerwowane dla nominowanych aktorek. Zamierzam nałożyć coś prostego, tak, by się nie potknąć – powiedziała tygodnikowi "People" o swoich planach na wyjątkowy wieczór.

70. ceremonia rozdania Złotych Globów, na której wystąpi Francesca, odbędzie się 13 stycznia w hotelu Beverly Hilton w Los Angeles. Złote Globy to drugie po Oskarach najważniejsze nagrody amerykańskiego przemysłu filmowego.

(People)