Nicole Kidman zdradziła, iż od lat próbuje opanować amerykański akcent. Pochodząca z Australii aktorka bierze lekcje wymowy ilekroć otrzyma propozycję występu w hollywoodzkiej produkcji. Praca nad akcentem wymaga czasu i poświęcenia - stwierdziła w jednym z wywiadów gwiazda. Zupełnie jak pisanie doktoratu - zażartowała.

Reklama

Podejście aktorki do właściwego akcentowania i wymowy reżyserowie uznają za przejaw profesjonalizmu, ale złośliwi twierdzą, że "królowa botoksu", jak zwykli nazywać Nicole, tylko słowami jest w stanie wyrazić swoje emocje. Aktorka nie oszczędza na zabiegach odmładzających, ale jednocześnie nie stroni od ról charakterystycznych, wymagających całkowitej metamorfozy. Kreacja w filmie "Godziny", w którym Kidman zmieniono nie do poznania, przyniosła jej Oscara za najlepszą pierwszoplanową rolę żeńską. Sukces ten rzecz jasna natychmiast został podważony - w kuluarach Hollywood szeptano, że Akademia Filmowa przyznała w istocie pozłacaną statuetkę sztucznemu nosowi, który Nicole Kidman dorobiono w charakteryzatorni.

Tegoroczna nominacja za rolę Marthy Gellhorn w filmie "Hemingway & Gellhorn" do prestiżowej nagrody Emmy, będącej telewizyjnym odpowiednikiem Oscara, australijska aktorka przyjęła z niekłamanym entuzjazmem. "Jestem w szoku! Niesamowicie cieszę się na samą obecność na gali" powiedziała i po chwili dodała ze śmiechem: W tej chwili o niczym innym nie myślę, poza wybraniem właściwej sukienki!

W najbliższym czasie aktorkę czeka jeszcze jedno wyróżnienie ze strony amerykańskiego przemysłu filmowego. Nicole Kidman otrzyma nagrodę za całokształt pracy filmowej podczas Nowojorskiego Festiwalu Filmowego. O tym, czy mowę dziękczynną Australijka wygłosi z odpowiednim akcentem przekonamy się 3 października.

Kidman należy do grona największych współczesnych gwiazd srebrnego ekranu. W 2006 roku została uznana najlepiej zarabiającą aktorką w historii Hollywood, z gażą wynoszącą 18 milionów dolarów za film. Aktorka ma na koncie również sukcesy jako wokalistka; śpiewała w musicalach "Moulin Rouge!" i "Nine" oraz w duecie z brytyjskim gwiazdorem muzyki pop, Robbiem Williamsem. W latach 1990-2001 była żoną aktora, Toma Cruise'a. Od 2006 roku jest w związku małżeńskim z piosenkarzem country, Keithem Urbanem. Urodzona na Hawajach i wychowana w Sydney, Nicole Kidman posiada podwójne obywatelstwo, amerykańskie i australijskie.

Reklama