"Nie ten człowiek" zdobył już sześć nagród na międzynarodowych festiwalach. Wyróżnienie na Long Island International Film Expo w USA otrzymał za "niezwykły urok i humor".

Reklama

Film to nakręcona na czarno-białej taśmie komedia absurdu z plejadą polskich gwiazd. Obraz opowiada o problemach wchodzenia w dorosłość: pewnego dnia za namową rodziców, prawie 30-letni Kuba decyduje się podjąć pierwszą pracę. Przyjmuje posadę dostawcy zakupów. Nie przypuszcza, że będzie to jeden z najdziwniejszych dni w jego życiu...

– Akcja filmu toczy się w Łodzi. Tego miasta dawno kamera tak nie pokazała. Kuba przebywa w jednym mieście, ale znajduje się w wielu różnych środowiskach. I nagle okazuje się, że w jednym miejscu można zyskać moc doświadczeń i odnaleźć sens życia – mówi Lesław Żurek wcielający się w postać Bogusia, jednego z mężczyzn, który staje na drodze Kuby granego przez Bartosza Turzyńskiego.

Oprócz Żurka i Turzyńskiego w filmie można zobaczyć plejadę gwiazd, m.in. Piotra Adamczyka, Wojciecha Pszoniaka, Jana Frycza, Kingę Preis i Krzysztofa Globisza.

Nagroda na Long Island International Film Expo to ważne wyróżnienie dla twórców filmu, bowiem ten festiwal uważany jest za jeden z ciekawszych przeglądów kina artystycznego w USA.

Reżyser, producent i scenarzysta filmu – Paweł Wendorff podkreśla, że ta nagroda daje mu ogromną satysfakcję, bo pokazuje, że udało mu się stworzyć film, który rozśmiesza i urzeka międzynarodową publiczność.