Do tej pory była najlepiej opłacaną aktorką na świecie była Angelina Jolie. Za rolę w słynnym filmie "Turysta", gdzie zagrała u boku Johnny'ego Deepa, Jolie otrzymała 12,2 mln funtów. Jak podaje brytyjski magazyn "The Sun", Scarlett Johansson Johansson na udziale w sequelu filmu akcji Jossa Whedona zarobi o 800 tys. funtów więcej.

Reklama

Nic jednak dziwnego, że producenci filmu zaproponowali 27-letniej gwieździe tak wysoką gażę. "Avengers" na przełomie kwietnia i maja tego roku po zaledwie 19 dniach wyświetlania w kinach trafił do grona najbardziej kasowych filmów wszech czasów – po tym, gdy zarobił ponad miliard dolarów. Pobił też inne rekordy – filmu najszybciej przynoszącego największe zyski.

Scarlett jest najgorętszą gwiazdą w Hollywood, a jej udział w sequelu jest koniecznością – cytuje "The Sun" osobę związaną z produkcją. – Producenci uważają, że Scarlett, jako jedyna kobieta w filmie skierowanym do męskiej publiczności jest jego kluczowym składnikiem. Docenili ją także krytycy – dodaje źródło.

Zdjęcia do "Avengers 2" mają rozpocząć się w przyszłym roku, a sam film gotowy z jego końcem. W produkcji mają się pojawić również Chris Hemsworth, Jeremy Renner i Robert Downey Jr, którzy prawdopodobnie otrzymają pięćdziesięcioprocentowe podwyżki.